Чи дозволять ТЦК вилучати техніку у фермерів? – пояснення нардепа

Нещодавня заява нардепа від “Голосу” Юлії Клименко, спричинила справжній ажіотаж. Народна обраниця заявила, що у законопроєкті про мобілізацію є норми, які навіть дозволять конфіскувати сільгосптехніку у малих фермерів, забороняти її переміщення і продаж. Очевидно, що це матиме серйозні економічні і соціальні наслідки.

Проте у Парламенті є противники такої ідеї. Наприклад, у коментарі ТСН.ua нардеп від “Слуги народу,” член Комітету з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук заявив, що такі нововведення будуть у Раді заблоковані.

“Дані норми не можна підтримувати, їх потрібно виправляти. Фермери – одна з галузей економіки, що найбільше постраждала за час повномасштабної війни. Війська орків ціленаправлено били по господарствах фермерів, викрадали техніку, знищували тваринницький комплекс. І сьогодні фермери самі розміновують, шукають ресурси як посіяти і як зібрати. Комбайни, трактори та інша агротехніка точно не потрібні війську.

А блокування переміщення техніки між областями буде мати катастрофічні наслідки при зборі врожаю, переміщення збіжжя. Що стосується заборони продажу, переміщення техніки підприємців ми обговорювали декілька тижнів тому на фракції. Депутати висловили свою думку Уряду, що це не можна впроваджувати, неможливо в демократичній країні відбирати техніку в фізичних осіб. Не розумію чому Кабмін знову всунув дану норму, її потрібно виправляти”, – пояснив Соломчук.