Експерт розповів, як зміниться курс долара при новому главі НБУ

Призначення главою НБУ Кирила Шевченка не спричинить різких змін курсу валют. Коливання можливі лише у короткостроковій перспективі.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Деталі: Про це розповів економіст, координатор експертної платформи Нацбанку Андрій Блінов.

Він коротко проаналізував меседжі, які озвучив новий глава НБУ.

Коментар: “Перше – він сказав, що Національний банк буде незалежним, буде дотримуватися того, що записано в шостій статті закону про НБУ, про стабільність грошей. Тобто насамперед – це стабільна цінова ситуація. Він сказав, що інфляційне трактування не викликає сумнівів і в цілому ця політика продовжиться. Другий момент – безумовно, Національний банк та українська фінансова влада будуть працювати з міжнародними фінансовими організаціями. Це є одним із пріоритетів в умовах високого дефіциту бюджету та високого боргового тиску”, – розповів економіст.

Блінов заявив, що існує необхідність змінити прогнозований курс долара на 2020 рік. Він переконаний, що “вийти на середній за рік рівень 29,5 грн за долар – точно нереально”.

Коментар: “Поточна ситуація дуже близька до балансу – рівень попиту та пропозиції на ринку. Є трохи волатильність, яка пов’язана з призначенням нового голови НБУ та відставкою старого. Але в короткій перспективі великих коливань точно не буде”, – додав експерт.

Станом на сьогодні, 20 липня, НБУ встановив офіційний курс гривні до долара США на рівні 27,36 гривні/долар. Це демонтрує продовження падіння гривні. При цьому офіційний курс гривні до євро на понеділок, 20 липня, встановлено на рівні 31,25 гривні/євро. Таким чином гривня ослабла до євро на 13 копійок, а до долара – на 9 у порівнянні з попереднім показником.

Джерело: сайт Obozrevatel

Читайте також: “Відбілити зарплати і майно”: що передбачає податкова амністія в Україні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: