Коли українці можуть не платити повну ціну за тепло і гарячу воду

Експерти назвали причину, коли українці можуть не платити повну ціну за тепло і гарячу воду.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Деталі: В Україні, згідно з нормативами Кабміну, температура в утепленому приміщенні не повинна бути нижчою за 20 градусів (18 градусів для кутових кімнат). Якщо ж в квартирі холодніше, то платити за опалення по повній ціні не потрібно. 

Так, за кожен градус нижче норми сума в платіжках повинна зменшуватися на 5%. Наприклад, якщо замість 20 градусів у кімнаті стабільно 16 градусів, то вартість опалення повинна бути на 20% меншою. Правда, щоб зафіксувати таке порушення, потрібно офіційно звертатися до постачальника з вимогою під протокол вимірювати температуру і встановити причину.

Варто відзначити, що якщо у вас в квартирі є одна “холодна” кімната, швидше за все, причина в розбалансування стояка. У такому випадку потрібно викликати інженера, який виправить ситуацію.

Схожі нормативи діють і для гарячого водопостачання. Температура повинна бути від 50 до 75 градусів. Якщо температура від 45 до 49 градусів, тариф повинні знизити на 10%, а якщо від 40 до 44 – на 30%. Якщо немає і 40 градусів, то платити можна за тарифом за холодну воду.

Варто додати, що знизити тарифи можна на період, коли комунальна послуга не відповідала заявленим якостям. 

Джерело: сайт Главком

Читайте також: “Температурні гойдалки”:синоптики розповіли, якою буде погода в Україні до кінця місяця

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: