Мін’юст назвав кількість в’язнів, які погодилися вийти з тюрми на фронт

Майже 5 тисяч засуджених погодилися із ухваленням закону про умовно-дострокове звільнення шляхом укладання контракту на військову службу.

Про це заявила заступниця міністра юстиції Олена Висоцька у інтерв’ю Главкому.

Зазначається, що відповідне опитування серед засуджених проводили у квітні.

«4,5 тис. засуджених відповіли: „Так“. При цьому варто розуміти: адміністрації установ відбування покарань не опитували в’язнів за статтями Кримінального кодексу, частина з яких нині не підпадає під мобілізацію. Також до уваги не брався їхній стан здоров’я. І, повторюся, найголовніший критерій — мотивація», — наголосила вона.

Висоцька також зазначила, що на початку повномасштабного вторгнення рф міністерство отримало понад тисячу заяв від засуджених, які хотіли піти на фронт, але тоді ані військові, ані парламент не були готовими на такий крок.

При цьому Висоцька зазначила, що під час суспільної дискусії довкола змін до мобілізаційного закону, яка тривала з кінця минулого року, ситуація змінилася”.

Вона також прокоментувала слова нардепа Олександра Бакумова, який заявляв, що число в’язнів, які потенційно підпадають під мобілізацію, складає 20 тис. осіб, зазначивши, що коли Мін’юст готувало вказану статистику для нардепів, воно одразу відкинуло близько 4 тис. засуджених, у яких діагностовано суспільно небезпечні хвороби, такі як ВІЛ, гепатит і туберкульоз.

Однак, як наголошує Висоцька, на заваді може стати не стільки стан здоров’я, скільки відсутність бажання засудженого йти воювати.