На Рівненщині збільшили обсяги вирощування овочів “борщового набору”

Цьогоріч Рівненщина орієнтується на вирощування традиційних для регіону овочевих культур. Це: картопля, морква, буряк, капуста, цибуля.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

“Немає підстав вважати, що аграрної продукції не буде. Її у нас завжди вдосталь. Хоча ми не зможемо перекрити торішні обсяги томатів і перцю, що поставлялися з Херсонщини, свіжих овочів на Рівненщині буде достатньо. Аграрії збільшили площі під культури “борщового набору”. Частина фермерських господарств розширили посіви огірків. Також протягом року наростили виробництво і тепличні комбінати”, – розповіла директорка департаменту агропромислового розвитку ОВА Надія Переходько. 

Щодо ціни на овочі, які завозяться з-за кордону, ситуація буде залежати від коливань на валютному ринку та від логістики. 

Читайте також: Кредитний портфель банків в агросекторі збільшився на 52%

Директор департаменту економічного розвитку і торгівлі ОВА Kostyantyn Moklyak додав, що наразі також відсутні проблеми із постачанням солі на Рівненщину. В Україну ввозяться достатні об’єми імпортної солі з Польщі, Румунії та Словаччини. Нарощує обсяги виробництва Дрогобицька солеварня. 

“Дефіциту солі немає, ситуація стабілізувалася. Люди піддалися паніці і дехто виграв на спекулятивному скачку. Наголошую, не потрібно піддаватися  панічним атакам. Попит підвищує пропозицію, а ажіотаж впливає на збільшення ціни. Харчових продуктів достатньо на Рівненщині та загалом в Україні”, – наголосив Костянтин Мокляк.