“Не за пропискою”: як українцям змінити свою виборчу адресу
Цього року українці можуть змінювати місце голосування на місцевих виборах, які відбудуться 25 жовтня.
Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.
Деталі: Аби проголосувати за місцем проживання, а не реєстрації, виборчу адресу потрібно встигнути змінити до 10 вересня. Станом на 7 вересня вже близько 30 тисяч виборців по всій країні змінили виборчу адресу.
Коментар: “Зміна виборчої адреси доступна всім, проте варто зважати на регіональну специфіку в умовах пандемії коронавірусу. В окремих регіонах у зв’язку з карантином введені обмеження, наприклад, на особисте звернення для того, щоб громадяни не приходили фізично та не створювали зайвих скупчень людей“, – розповіла очільниця правління громадської організації “Опора” Ольга Айвазовська.
Деталі: Також існує можливість звернутися за зміною адреси онлайн через сайт Державного реєстру виборців, якщо у вас є електронний підпис. Додається, що станом на 7 вересня, менш як 30 тисяч виборців по всій країні змінили виборчу адресу.
Якщо у вас немає ЕЦП і ви користуєтесь додатком Приват24, вам треба здійснити кілька кроків для отримання електронного цифрового підпису (ЕЦП):
- Зайти у вкладку “Всі послуги” та вибрати “Бізнес”, де обрати “Завантажити електронний сертифікат”.
- Підтвердити дані та завантажити ЕЦП собі на комп’ютер, адже він буде необхідний вам для верифікації на сайті Державного реєстру виборців.
Якщо ж ЕЦП у вас вже є, ви одразу переходите на сайт Державного реєстру виборців та заходите в особистий кабінет.
- Необхідно обрати вкладку “Заяви, запити” та авторизуватись за допомогою електронного цифрового підпису.
- Підтвердити свої ідентифікаційні дані.
- Обрати “Звернення щодо зміни виборчої адреси”, після чого створити відповідну заяву, обравши вид “Щодо зміни виборчої адреси”.
- Обрати опцію “Фактичне проживання” та ввести вашу фактичну адресу, далі натиснути “подати заявку” та підписати її своїм ЕЦП.
Ви отримаєте два листи від відділу ведення Державного реєстру виборців: один про те, що ви подали заявку про зміну виборчої адреси, а другий (протягом доби-двох) — про те, що вона змінена. Всі деталі щодо виборчої дільниці будуть у другому листі.
Джерело: сайт Суспільне
Читайте також: Як буде проходити голосування під час пандемії: відповідь експерта