“Приховане безробіття”: що це і чи варто українцям бити на сполох

Через карантин в Україні безробіття може й далі зростати. Економісти повідомляють, що у країні окрім прямого безробіття з’явилося і приховане.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Деталі: Прихованим безробіттям вважають ситуацію, коли роботодавці відправляють своїх працівників у неоплачувану відпустку.

Коментар: “У нас за нормальних умов рівень безробіття оцінювався у 8-10%. За умов коронавірусу цифра щонайменше подвоїться. Через жорсткі обмеження на перших етапах постраждали цілі сфери економіки. Це призвело до прямого або прихованого безробіття”, – говорить економіст Андрій Новак.

Він повідомляє, що прямим безробіттям є ситуація, коли говоримо про звільнення працівника. Приховане – пропозиція піти в неоплачувану відпустку.

Коментар: “Багато підприємств не зможуть повноцінно поновити роботу, поки всі обмеження не буде знято. Якщо закриття підприємств відбувається за лічені місяці, то поновлення вимагає року”, – наголосив економіст.

Загалом кількість прихованих безробітних (тих, хто був відправлений у неоплачувану відпустку або переведений на часткову зайнятість) в Україні становить 3,1 млн осіб, або близько 17% всієї робочої сили країни.

Джерело: сайт Главком

Читайте також: Китайці запропонували Україні розстрілювати корупціонерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: