Щороку Світовий банк складає рейтинг країн, де найлегше вести бізнес. Цього року Нова Зеландія посіла перше місце після чергового спрощення процедури створення компанії. Сінгапур та Данія також потрапили у першу трійку країн, де найкраще вести бізнес. Більше про це читайте на сайті “Інвестор-ЮА”.
Україна в цьому рейтингу посіла 71 місце, піднявшись на п’ять позицій у порівнянні з попереднім роком.
Китай та Індія піднялися у рейтингу після впроведення якісних реформ, спрямованих на сприяння бізнесу.
Цьогорічний рейтинг Doing Business-2019 показав, що через торговельну війну з Китаєм, США стали однією з небагатьох країн, де ведення бізнесу ускладнилося. Оскільки Великобританія веде переговори про вихід з Європейського Союзу, вона теж втратила свої позиції. Натомість, несподівано хороші позиції показали Грузія та Македонія.
Не відбулося особливих змін у найнижчих позиціях рейтингу. Останню позначку серед 190 країн займає Сомалі, перед якою йдуть Венесуела та Еритрея.
10 країн, де найкраще вести бізнес:
- Нова Зеландія
- Сінгапур
- Данія
- Гонконг
- Корея
- Грузія
- Норвегія
- США
- Великобританія
- Македонія
Найсмішніші ситуації, які трапилися на дільницях під час другого туру виборів
Основні моменти цьогорічного рейтингу:
Новозеландці можуть заснувати бізнес за декілька годин. У Лаосі це займає 174 дні.
Словенія є найдешевшою країною для започаткування бізнесу. Афганістан найбільше виріс у рейтингу після покращення захисту прав інвесторів.
Китай та Індія значно піднялися у рейтингу. Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді пообіцяв полегшити процес ведення бізнесу та поставив собі за мету потрапити у першу 50. Хоча у першу 50-ку країна не потрапила, проте вона піднялася з 100-го місця на 77-е. Китай з 78-го місця опинився на 46-му, та вперше потрапив у топ-50.
У Європі знаходиться половина країн, що потрапили у першу 10-ку. Грузія обігнала Великобританію і США, та посіла 6-е місце. Так само, як і Нова Зеландія, Грузія має дуже просту процедуру для відкриття бізнесу. Здобутки Грузії та Норвегії призвели до того, що Великобританія втратила дві позиції і опинилася на дев’ятому місці.
На Близькому Сході та у Північній Африці актуальними залишаються гендерні питання. Перешкоди для жінок-підприємців тут є у 14 країнах. А Об’єднані Арабські Емірати, що посіли 11-е місце, є єдиною країною Близького Сходу, що потрапила у першу двадцятку.
Через здобутки Грузії та Норвегії, США опустилися з шостої сходинки на восьму. США та Корея – єдині країни у першій десятці, що здобули менше балів, ніж минулого року.
Читайте детальніше: Рейтинг найвпливовіших людей світу очолила маловідома американка. Трамп на другому місці.
Нові правила у Фейсбук: як скандали з втручанням у вибори вплинули на політику компанії
Неочікувані донори: НБУ назвав ТОП країн звідки українські заробітчани перераховують найбільше грошей
Хочете отримувати найважливіші новини одразу в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram канал