Україна збільшує експорт плодово ягідних продуктів
За статистичними даними минулого року завдяки експорту плодово ягідних продуктів Україна отримала близько 200 мільйонів доларів, з яких 101 мільйон це експорт волоських горіхів, повідомляє “Інвестор”.
Експорт плодово-ягідної продукції в 2017 році зріс більше ніж на третину, аніж в 2016 році і досягнув суми в понад 195 млн. доларів.
Уже традиційно склалося, що найбільш вигідними експортними товарами стали волоські горіхи – 101 млн і плоди в замороженому та вареному вигляді – 61 млн. Також, лідируючі позиції у продажі займають від постачання різних ягід – 11 млн, кісточкових плодів – 10 млн, яблук і груш – 7 млн.
Незвичний експорт: українські равлики завойовують європейські ринки (відео)
Цікавою тенденцію на цьому ринку в Україні є та, що нині дедалі більшої популярності набувають такі культури, як лохина, жимолость, а також органічне вирощування фруктів. В асоціації “Укрсадпром” також зазначають , що промислові підприємства здійснювали закладення молодих насаджень смородини, ожини, чорноплідної горобини та фундуку.
Цікаво, що попри збільшення прибутку від експорту волоських горіхів їхній обсяг у натуральному виразі порівняно з 2016 роком знизився з 40 тис. тонн до 31 тис. тонн. Водночас, експорт плодів заморожених, варених і сирих зберігся на рівні 42 тис. тонн.
Збільшення доходів експерти пояснюють зростанням експортних цін на горіхи, насамперед чищені. Також знайно зріс експорт насіннєвих – з 14 до 24 тис. тонн, за рахунок яблук, а також кісточкових плодів – з 2 до 12 тис. тонн, переважно за рахунок черешень і слив.
Ці дані дозволяють зробити висновок, що українська продукція користується попитом на світових ринках і вже від самих підприємців залежить їхня конкурентноздатність.