Незвичний експорт: українські равлики завойовують європейські ринки (відео)
Равлики є одним із делікатесів високої французької кухні, тому мало не кожен модний європейський ресторан прагне мати їх в своєму меню. Щоправда, зараз в Європі дефіцит власних равликів, тому цю нішу виріщили заповнити українські підприємці, повідомляє “Інвестор”.
Товари які вважаються делікатесними експортувати вигідно і прибутково, проте мало українських підприємців зважується податись працювати в якусь незвичну сферу. Такого не скажеш про подружжя підприємців з Львівщини, які планують стати найбільшим експортером равликів в Європу.
Сімейне фермерське господарство “Західний равлик” очолює подружжя Ірини та Івана Юськевичів. Вони вже ось чотири роки експериментують із вирощенням равликів. Їхнє підприємство працює з 2017 року в с. Солонка на Львівщині. Тут вони вирощують два найбільш популярних види равликів в Європі – максима та мюллер.
Очікується, що восени підприємство поставить для своїх європейських партнерів близько 25 тонн незвичного продукту. Зараз підприємство активно розвивається. Адже, фермерський слимак стає дорослим за дев’ять місяців, тоді як природному потрібно на це три роки.
Вхід закритий: США заблокували безмитне ввезення більше сотні українських товарів
Зараз українські підприємці експериментують на гектарі поля. Їхня ферма включає в себе цех для репродукції та спеціальну теплицю, в якій підростають малюки.
Равликів годують спеціальним кормом, а також ріпаком та комбікормом. Вирощений за цією технологією на українській фермі равли стає конкурентоспроможним на ринку ЄС. Його вартість за кілограм ‒ від 6 до 16 євро, тоді як зібраний у дикій природі коштує близько долара за кілограм.
«Європі взагалі цікаво український продукт равлик, вирощений в наших кліматичних умовах, але українцю цікавіше відправити європейцю чим більшу партію, оскільки за сто тонн вони заплатять значно більше, ніж за 25, за 200 заплатять більше ніж за 100»,
– зазначає Ірина Юськевич.
В Україні існує десять великих компаній і кілька десятків менших, які займаються равликами. Виробники експортують в Європу близько 90% своєї продукції.
Зараз ця ніша у Європі є відкритою у зв’язку із забороною збирати там природного равлика. Тому фермери з Львівщини зазначають, що зараз українські виробники мають шанс зайняти ці ринки.
Нідерланди занепокоєні зникненням професії мельника
Цікавий факт, часто недосвідчені виробники продають свій продукт до посередників із Литви та Польщі. Там равлики проходять доробку та продаються до Іспанії, Італії та Франції вже за набагато вищою ціною.
Приклад сім’ї Юськевичів показує, що Україна здатна конкурувати на світових ринках, а наші товари часто є кращої якості ніж їхні аналоги. Проте, потрібно не боятись і виходити на ці ринки, навіть із таким незвичним експортом.