Понад пів мільйона гривень заборгувала держава шахтарям

За інформацією “Незалежної профспілки гірників України” (НПГУ) загальна заборгованість із заробітної плати на державних шахтах становить понад 740 мільйонів гривень, повідомляє “Інвестор”.

В профспілці повідомляють, що ще не вповній мірі виплачені зарплати від 2015 року. Зокрема, заборгованість за 2015 рік, 2016 і 2017 роки становить 274 млн 975 тис. грн, а також 470 млн. грнє. заборгованості за квітень поточного року.

Глава профспілки Михайло Волинець зазначає:

Місячний фонд зарплати на підприємствах державної власності, на вугільних шахтах, становить 530 млн грн. Чисельність працівників, зайнятих на державних шахтах, становить 41 тис. людей. Загальна заборгованість із заробітної плати становить 740 млн. грн.”

Крім того Волинець зазначає, що існують факти того, що за допомогою затримки із вилатою зарплат керівництво шахт бореться із страйкарями.  Зокрема, зарплату не виплачують на шахтах, де колектив висловлює невдоволення роботою керівництва і наявністю корупційних схем у галузі.

Робітники для того, щоб отримати зароблені кошти вдаються до страйків. Зокрема, у  2017 році гірники шахти “Нововолинська №9” кілька разів страйкували і протестували через не виплати зарплат. У поточному році роботу шахти зупиняли через брак обладнання. Цьогоріч шахтарі знову розпочали страйк через відсутність діалогу з владою та вирішення питання із виплатами зарплатні. 

Таким чином, чиновники показують свою, і не компетентність в керівництві, і відверто ганебне поводження із працівниками. Саме, такі випадки сприяють тому, що державні підприємства є не ефективними та не прибутковими.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *