Олійна мафія: чому ціни зростають коли б мали знижуватись
Український антимонопольний комітет займеться перевіркою українських виробників соняшикової олії. Оскільки надходять звернення про штучне утримування і завищення ними цін на цей продукт, повідомляє “Інвестор”.
В Україні до цього часу не має чіткого регулювання галузей таким чином, щоб контроль над не зосереджувався в руках кількох великих компаній. Досить часто недобросовісно в цьому плані себе поводять власники великих мереж автозаправок котрі штучно утримують ціну на паливо навіть тоді коли його ціна має знижуватись.
Велика міграція народів: поляки в Німеччину, а українці в Польщу
Асоціація постачальників торгівельних мереж звернулась до антимонопольного комітету з проханням первірити ринок соняшикової олії на предмет картельної змови. Це вже не перше таке зверненя асоціації, постачальники намагаються активно протидіяти недобросовісності виробників.
Директор асоціації Олексій Дорошенко зазначив, що
“Цього року очікується рекордне виробництво соняшникової олії та ціни на світовому ринку йдуть вниз уже 1,5 місяця. В Україні – навпаки. Ціни повільно, але впевнено крокують догори”.
Таким чином події на українському ринку відбуваються врозріз і світовими тенденціями, що є першою ознакою змови та антиконкурентній діяльності певних виробників.
Продвинуте село: українським фермерам розробили спеціальний мобільний додаток
В асоціації зазначають, що досить часто основна ринкова сила сконцентрована в руках кількох великих виробників і це дає їм змогу диктувати свої умови. А зважаючи на порівняно низьку купівельну здатність населення торгові мережі не мають змоги протидіяти цьому за допомогою переорієнтування на інші товари. Крім того, повідомляється, про те, що потрібно утвердити Кодекс Етики котрий би не дозволяв би ні вирбникам ні торговим мережам займатись штучним ціноутворенням.