Велика міграція народів: поляки в Німеччину, а українці в Польщу

Останніми роками в Україні постала глобальна проблема – масовий виїзд працівників на роботу до Польщі. Проте, всі аналітики які оглядають це явище не враховують масову міграцію працівників Польщі до Німеччини та Великобританії, повідомляє “Інвестор”.

Ринок праці Єс кожен раз переформатовується разом із вступом нових країн до співдружності, адже відбувається тенденція того, що багато населення із нових членів їде працювати до країн “старої Європи”. Проте, з часом ринок поступово заспокоюється багато працівників повертаються назад до своїх країн. Значна трудова міграція була характерною для Португалії, але зараз ця країна вже сама є бажаною для іноземних мігрантів.

Виплата боргів по-українськи: в підприємства арештували літак

Польща яка зараз є пунктом призначення багатьох працівників з України сама переживає проблеми із відтоком працездатного населення з країни.

Однією із ключових проблем Польщі стала та, що мігрує насамперед велика кількість людей із медичною освітою. Після вступу Польщі до Європейського Союзу щонайменше 20 тисяч медсестер переїхали  за кордон. Проте, здебільшого на новому місці роботи вони працювали на вакансіях, що вимагають меншої кваліфікації наприклад санітарками.

Українців продовжують заманювати до Польщі високими зарплатами

У самій Польщі нині налічується 280 тисяч медсестер, і лише 42 тисячам з них – менше сорока років. А середній вік – 51 рік. У 2015 році на тисячу жителів Польщі припадало 5,2 медсестри та 2,3 лікаря (для порівняння, у Німеччині – 13 та 4,1). За цим показником у Польщі – найгірша ситуація в усьому ЄС.

Риторика спеціалістів в Польщі схожа із українською. Там також стурбовані великою кількістю трудових мігрантів і відтоком працівників з внутрішнього ринку. Хоча в Польщі відбувається активне обговорення соціальних проблем котрі виникають від міграції. А саме збільшення кількості розлучень та неповних сімей, що веде за собою проблеми із доглядом за дітьми.

В Україні визначили найбільших неплатників заробітних плат

У 2007 році, через три роки після вступу Польщі до ЄС, близько 1300 дітей опинилися у дитячих будинках та прийомних родинах через те, що їхні батьки виїхали на роботу за кордон. Сьогодні кількість польських  “євросиріт” оцінюють уже в 100 тисяч. Дедалі частіше також говорять про “європенсіонерів”, чиї дорослі діти працюють за кордоном.

Ця велика міграція народів сприяє тому, що країни із більш розвиненою економікою переманюють працівників із країн котрі розвиваються. Тенденція є загальною в основному відбувається відтік тих спеціалістів котрі через їхні високі професійні здібності переманюють в розвинені компанії або ж тих хто незадоволений теперішнім фінансовим становищем і готовий працювати в іншій країні на менш престижній посаді проте із більшим окладом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *