Українців продовжують заманювати до Польщі високими зарплатами

Одне із останніх європейських досліджень трудової міграції показало, що чверть польських роботодавців готові платити українцям більші заробітні плати ніж полякам. Крім того за даними дослідження, польський ринок праці потребує дедалі більше працівників, повідомляє “Інвестор”.

Ринок праці Польщі все більше потребує робочих рук, саме тому роботодавці зараз там готові змагатися за працівників – пропонуючи їм кращі умови життя, житло харчування, вигіднішу заробітну плату. За даними дослідження Personnel Serviceминулого року 16% роботодавців були готові платити українцям вищу платню ніж полякам – зараз таких чверть.

До Румунії потягом: країни домовились про новий маршрут

Крім того опитування проведене серед польських робітників демонструє, що переважна більшість не вбачають в українцях конкурентів.  Лише 11% польських робітників вважають, що українці відбирають їхню роботу.

Проте також за даними дослідження майже 40% польських працівників вважають українців причиною того, що в країні не зростають зарплати. Тих хто мають протилежну думку або вважають, що українці не мають на це впливу  нараховується майже 60%.

Робота понад норму — німецькі працівники працюють на кількох роботах одночасно

Дані дослідження також демонструють зменшення негативного відношення польських робітників до українських колег.

Ця інформація демонструє кілька важливих явищ. Перше те, що українські робітники поступово починають прагнути легальної роботи та гідних умов праці. Друга це те, що попри зростання зарплатні і потребу в українських робітниках працедавці з Польщі потребують саме некваліфікованої робочої сили, працівників які будуть виконували ту роботу якою не цікавляться місцеві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *