В очікуванні траншу: коли буде допомога від МВФ?

Україна вже майже рік без фінансової допомоги від МВФ все через те, що урядовці ніяк не могли виконати всіх вимог від фонду. Черговий транш був запланований на осінь цього року, проте зміна керівництва у профільному міністерстві викликало занепокоєння у представників банку. Однак в українському Мінфіні зазначають, що фінансова допомога відбудеться за планом, повідомляє “Інвестор”.

МВФ висунув ряд вимог  після виконання яких Україна може отримати чергову фінансову допомогу серед найбільш гострих було прийняття Антикорупційного суду та виведення цін на газ до ринкових. І якщо українські урядовці після бальш ніж року роздумування все ж таки проголосували закон прсуд то ціни на газ на передодні виборів ніхто чіпати не хоче.

Сама ж програма України та МВФ була затверджена обсягом у  17,5 млрд дол., із яких Україна отримала 8,7 млрд дол.. Ця програма закінчується навесні 2019 року. Саме тому в 2018 році Національний банк і Міністерство фінансів розраховують у рамках цієї програми отримати 1,9 млрд дол. Ця сума потрібна для макрофінансової стабілізації, тобто для утримання поточного курс гривні та стійкості фінансової системи.

Після занепокоєння звільненням міністра Мінфіну Олександра Данилюка та призначення на його місце, поки, що у якості в. о. Оксани Маркарової, здається все таки процес рухається до успішного фіналу.

Сама Оксана Маркарова заявила, що

“Переговори щодо тарифів на газ і реформи енергетичного ринку наразі ведуться, й ми сподіваємось скоро їх завершити й розраховуємо отримати транш МВФ восени”.

Вона зазначила, що Мінфін і надалі буде дотримуватиметься політики жорсткого контролю та екстраполюватиметься від поточної політичної боротьби. Міністерка пообіцяла, що і надалі буде намагатись утримати дефіцит державного бюджету на рівні 2,5% та контролювати виплаьти держборгу.

У міністерстві вважають, що отримання траншу має також значне суспільне заначення. Оскільки таким чином європейські партнери визнають ефективність реформ котрі здійснюються в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *