Visa і Mastercard прощавайте: росіян готують до відключення платіжних систем

США обіцяють збільшення санкцій проти Росії через захоплення українських моряків. Зокрема спеціальний представник США по Україні Курт Волкер заявив, що можливе відключення від міжнародної платіжної системи SWIFT. В Росії цю заяву сприйняли серйозно і вже почали готуватись до можливих наслідків, повідомляє “Інвестор”.

Цетральний банк Росії  розіслав листи малим банкам з проханням знайти запасного партнера, який зміг би обслуговувати дані за їхніми банківськими картками на випадок санкцій.  Рекомендаційний лист розіслано дрібним банкам, які працюють з міжнародними платіжними системами Visa і Mastercard не безпосередньо, а через більші банки-партнери.

Українці в Польщі потрапили в рабство на нелегальній тютюновій фабриці (фото, відео)

Українські ТЕС виробляють найдорожчу електрику в світі (іфографіка)

Зокрема дрібнішим гравцям цього сектору рекомендують укласти додаткову угоду зі ще одним банком, який в разі чого зміг би забезпечити безперебійність роботи банківських карт. У якості таких партнерів рекомендуютьРНКО “Платіжний центр”, “Уралсиб”, ВТБ, Росбанк і Промсвязьбанк.

Рік перевірок: у наступному році держава візьметься за ФОПів

У Центробанку наголошують, що роблять це лише з метою зниження ризиків у платіжних системах, відзначаючи, що це міжнародна практика, однак учасники ринку не дуже розуміють побоювань регулятора. Водночас російські журналісти зазначають, що сам процес зміни банку-партнера довгий і напружений, може займати близько 3-6 місяців, а також супроводжується збоями в роботі банківських карт. Крім того на таку заміну банкам доведеться додатково витратити приблизно в 100 тисяч доларів.

McDonald’s проти: американська компанія судитиметься з українсько через попкорн

Незважаючи на запевнення головного банку про те, що це робиться лише для страхування від можливого падіння великих банків, які найчастіше порушують роботу дрібних партнерів багато експертів наголошують, що це страхування від можливих нових санкцій з боку США.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *