Коболєв проти Гройсмана: Нафтогаз судитиметься з Кабміном за 56 мільярдів гривень

Незвичайний судовий процес може розпочатись в Україні. Державна компанія “Нафтогаз” готує позов проти Кабінету міністрів України через збиткову для компанії цінову політику від уряду, повідомляє “Інвестор”.

Під час формування бюджету на 2019 рік компанія “Нафтогаз” зверталася з проханням до Кабміну передбачити підтримку власної діяльності і компенсацію. Раніше “Нафтогаз” разом із “Укргазвидобування” вимагали від Кабінету міністрів виплатити їм компенсацій на суму в 11 млрд. гривень.

Visa і Mastercard прощавайте: росіян готують до відключення платіжних систем

Українці в Польщі потрапили в рабство на нелегальній тютюновій фабриці (фото, відео)

Ці кошти на думку компаній вони недоотримали впродовж двох років внаслідок збиткових для них і держави спеціальних зобов’язань на ринку газу, тобто поставляли газ для потреб населення через посередників – приватні регіональні газопостачальні компанії. З приводу цього уже є рішення суду яке зобов’язує уряд розробити механізм визначення компенсації і виплатити її. 

На початку листопада компанія  “Укргазвидобування”, 100% акцій якої належить “Нафтогаз”, звернулася до Господарського суду Києва з проханням стягнути в рахунок відшкодування збитку 56,8 млрд грн компенсації з Кабінету міністрів за пільгові поставки природного газу для населення. 

Українські ТЕС виробляють найдорожчу електрику в світі (іфографіка)

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман з приводу цього заявив:

“Я дивуюся тому, що державна компанія “Нафтогаз” подала в суд на уряд України, щоб ми їм повернули 56 млрд грн компенсації між ринковою ціною і тією, яку ми встановлюємо. Де здоровий глузд менеджменту державної компанії? Я їм про це вже сказав”.

Також, прем’єр зазначив, що уряд готовий захищатися в суді і не допустить для держави мільярдних збитків, для цього готові залучити найкращих юристів.

Рік перевірок: у наступному році держава візьметься за ФОПів

У свою чергу керівництво “Нафтогазу” критикує дії уряду. В компанії заявляють, що поточний механізм  спецзобов’язань на ринку газу призводить до колосальних збитків і Уряд нічого не робить для створеня прозорих ринкових умов.

Таким чином, найближчим часом ми станемо спостерігачами як уряд і державна компанія будуть витрачати кошти на залучення  юристів до безглуздого судового протистояння. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *