Польша порушила справу проти Газпрому через Північний потік-2

Антимонопольний регулятор у Польщі UOKiK порушив справу проти Газпрому через ігнорування російською стороною вимоги надати документи для антимонопольного розслідування щодо Північного потоку-2.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

У 2018 році антимонопольний регулятор пред’явив шести компаніям Газпром, Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall звинувачення у фінансуванні будівництва Північного потоку-2. У UOKiK заявили, що компанії не мали необхідного юридичного дозволу на роботи.

У 2020 році UOKiK зажадав від Газпрому надати для розслідування контракти з іншими компаніями, які брали участь у проекті Північного потоку-2. Російська сторона кілька разів ігнорувала вимогу.

Раніше UOKiK за схожою справою оштрафувала Engie Energy на 40 млн. євро через відмову співпрацювати з польським антимонопольним регулятором в питанні будування Північного потоку-2. 

Північний потік-2 на паузі

20 грудня 2019 року США ухвалили санкції проти компанії Allseas, яка укладала труби Північного потоку-2. Таким чином, будівництво газопроводу зупинилося на 93% від завершення. Росія заявила, що закінчить проект своїми силами. 

Нині Газпром модернізує багатоцільове будівельне судно Академік Черський, яке придбали в 2015 році.

Тим часом, у США вже розглядають можливість введення нових санкцій проти Північного потоку-2.

Джерело: сайт Час-Дій

Читайте також: Рада прийняла закон про проведення інвентаризації українських лісів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: