Якщо Німеччина не передасть танки, Польща перейде до “нестандартних дій”

Заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський заявив, що Варшава може піти на “нестандартні дії”, якщо Німеччина і далі опиратиметься поставкам танків в Україну.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на ЄП.

“Я думаю, що якщо буде жорсткий опір, то ми будемо готові піти на такі нестандартні заходи, навіть якщо хтось на це образиться. Але давайте не будемо випереджати події, а спробуємо залучити якомога більше країн до ефективної взаємодії з Німеччиною”

сказав чиновник

На думку радника президента Польщі Павла Солоха, на п’ятничній зустрічі міністрів оборони країн НАТО в німецькому Рамштайні не буде ухвалено жодних ключових рішень щодо передачі Україні танків Leopard.

“Багато що залежить від рішучості таких країн Альянсу, як Польща, Фінляндія чи Данія”

сказав радник президента про тиск на Берлін, який, згідно з домовленостями, має дати свою згоду перед передачею цих машин Україні.

Радник президента вважає, що якщо наші західні сусіди не погодяться на це, то це означатиме “розрив всередині самого НАТО”. На його думку, це вкрай негативно вплинуло б на загальну ситуацію в Альянсі.

“Ми очікуємо, що тиск на Німеччину буде настільки сильним, що відбудеться передача важкого озброєння Україні без порушення попередньої єдності”

зазначив Солох

Водночас він не виключає, що Німеччина може подати до суду на Польщу у разі передачі танків без згоди.

“Німеччина має право подати на нас до суду за це, але це здається малоймовірним. Я сподіваюся, що компроміс буде знайдений, але такий, що врешті-решт Україна отримає ці танки”

 додав Солох