В Україні змінять правила купівлі квартир: у НБУ анонсували нововведення

Національний банк і уряд розробляють новий закон, який обмежить ризики інвесторів на первинному ринку нерухомості. Також він зменшить ризики для банків, які беруть участь у кредитуванні.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Деталі: Про це повідомив голова НБУ Кирило Шевченко в ході форуму VII Legal Banking Forum, відео його виступу опубліковано на каналі “Юридична практика” в YouTube. 

Він заявив, що основним фактором, який не сприяє зростанню іпотечного кредитування на первинному ринку, є дуже заплутані схеми продажу іпотеки на первинному ринку.

Коментар: Щоб створити умови для зростання іпотеки, в першу чергу завдяки кредитуванню первинного ринку нерухомості, НБУ спільно з Міністерством регіонального будівництва, Міністерством юстиції та народними депутатами напрацьовує новий закон, який обмежить ризики інвесторів на первинному ринку нерухомості, створить прозорий механізм продажу майнових прав, посилить нагляд за ринком новобудов“, – заявив Шевченко.

Глава НБУ зазначив, що незважаючи на прогрес у кредитуванні окремих сегментів, банки ще не працюють на повну силу, особливо з великими корпоративними позичальниками. Довгий час на заваді цьому стояв високий рівень непрацюючих кредитів (NPL).

Коментар:Нам вдалося знизити частку непрацюючих кредитів з більш 48% до 41% на кінець 2020 року. Зрушенню в урегулюванні непрацюючих кредитів сприяли розроблені нами вимоги до організації процесу управління проблемними активами. Зі свого боку банки подали стратегії управління NPL, у яких визначилися з підходами до врегулювання. Крім цього, у 2020 році були визначені критерії для списання непрацюючих активів“, – розповів Шевченко.

Джерело: сайт Обозреватель

Читайте також: В Україні встановили рекордну середню зарплату для розрахунку пенсій

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: