З 1 серпня в Україні зросла вартість газу: яка ціна зараз

На серпень 2020 року Нафтогаз встановив вартість за кубометр газу на рівні 3,24 гривні. Таким чином ціна на блакитне паливо зросла на 27 копійок за кубометр, в порівнянні з попереднім місяцем.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

У відсотковому відношенні вартість газу зросла на 9%. Про це стало відомо з повідомлення Національної компанії Нафтогаз.

В компанії пояснюють таке зростання цін на газ тим, що ринок входить у сезон високих цін. Це традиційно відбувається перед початком опалювального сезону.

Нагадаємо, з 1 серпня в Україні стартував останній етап реформи ринку газу. Тепер українці можуть на власний розсуд обирати постачальника газу.

Так само відбудеться й перехід до ринкової вартості газу. Віднині кожен постачальник встановлюватиме її самотужки. Нафтогаз буде встановлювати вартість газу лише для своїх споживачів.

Заначимо, Україна купуватиме газ на нідерландському або німецькому хабі. До цієї ціни також буде додано вартість транспортних послуг.

Як змінювалась ціна на газ з початку року?

  • У лютому українці платили за спожитий у березні газ за тарифом 5,86 гривні за кубометр, це на 15% дорожче, аніж у січні.
  • У квітні через кризу ціни впали на 15%, у травні – ще на 21%.
  • У червні вартість знизилась ще на 6%.
  • А вже в липні ціна почала зростати. Вона збільшилася на 7% – до 2 297,53 гривні за тисячу кубометрів.

Джерело: сайт Час-Дій.

Читайте також: В Україні новий антирекорд хворих за добу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: