РПЦ скуповує у Норвегії нерухомість поряд із військовими базами

російська православна церква останніми роками придбала кілька об’єктів нерухомості у Норвегії поруч із військовими базами країни.

ЛИШЕ ЦІКАВІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – УКРАЇНА ПЕРЕМОЖЕ

За даними норвезького видання Dagbladet, один із об’єктів – це старий молитовний будинок у Серейді з краєвидом на Хоконсверн. Це головна база Королівського військово-морського флоту Норвегії та найбільша військово-морська база у країнах Північної Європи. За даними з реєстру, 2016 року приміщення було придбано Богоявленським приходом московського патріархату. Видання зазначає, що молитовний будинок розташовано за три кілометри по прямій від Хоконсверна, і звідти добре видно більшу частину військово-морського флоту Норвегії.

Ще декілька об’єктів рпц придбала у 2017-2021 роках у норвезькому прибережному регіоні Ругаланн. Зокрема, у Ставангері є парафія святої великомучениці Ірини, яка розташована приблизно за 15 хвилин пішки від штаб-квартири JWC – Об’єднаного центру бойових дій НАТО.

Крім того, у російської православної церкви є нерухомість у Кіркенесі, за кілька кілометрів від кордону з росією. За даними видання, парафія преподобного Трифона Печенгського була придбана церквою у 2015 році. Цей район відомий тісними зв’язками з росією – багато росіян мешкають на норвезькій стороні кордону.

Експерт з безпеки з Alfa Sefland Winge зазначає, що об’єкти нерухомості, що належать рпц, такі як Хоконсверн, “можуть бути проблемою”, оскільки будівлі можуть використовуватися для чогось іншого, окрім релігійних цілей.