Тарифи на комунальні послуги в грудні: що зміниться

Навесні уряд до кінця війни зафіксував ціни на всі комунальні послуги на поточному рівні. 

ЛИШЕ ЦІКАВІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – УКРАЇНА ПЕРЕМОЖЕ

Однак, у грудні можуть змінитися тарифи для підприємств, що вплине на вартість виготовлених ними товарів.

Які тарифи можуть змінитися та на якому рівні зафіксовані поточні ціни, розповів 24 канал.

Тарифи на газ

Згідно з законом №7427 тарифи на час війни та протягом шести місяців після неї зафіксовані на рівні чинних станом на 24 лютого. Тариф найбільшого газопостачальника “Нафтогазу” складає 7,99 гривні за кубометр газу, а його клієнтами є 12,3 мільйона домогосподарств. Тарифи інших газопостачальників дещо відрізняються.

Однак, за словами голови податкового комітету Данила Гетманцева, тарифи на газ можуть переглянути у квітні 2023 року. За його словами, тариф на рівні 7,99 гривні за кубометр газу “невиправдано дешево”.

Тарифи на воду

Ціна на гарячу та холодну воду з 1 листопада для всіх споживачів гарячої води та опалення залишається на рівні 24 лютого 2022 року. Тарифи на водопостачання та водовідведення залежать від регіонів.

Тариф на електроенергію

У Міненерго пообіцяли не підвищувати тарифи для населення й додали, що відомство вже працює над продовженням спецзобов’язань із забезпечення населення електроенергією. 28 жовтня Міненерго повідомило, що уряд продовжив дію спецобов’язків на ринку електроенергії до 31 березня 2023 року. Тож у листопаді тариф для населення залишиться на тому самому рівні:

  • сім’ї (домогосподарства), що споживають менш як 250 кіловат-годин на місяць, платять за тарифом 1,44 гривні за кіловат-годину;
  • ті, хто споживають понад 250 кіловат-годин – 1,68 гривні;
  • для гуртожитків, юридичних осіб, які розселяють у себе переселенців, дачних кооперативів, гаражів та релігійних організацій тариф встановлено на рівні 1,68 гривні за кіловат-годин.