Стимулювання бізнесу “по-українськи”: уряд готує чергові штрафи та обмеження
Українські урядовці вкотре демонструють, що їхні слова розходяться із діями. Уряд планує в наступному році ввести штрафні санкції тим хто не вчасно сплатив Єдиний соціальний внесок (ЄСВ), а також в ручному режимі визнчати з якої суми зарплатні мають платити керівники компаній, повідомляє “Інвестор”.
Схоже, що уряд України живе в якісь власній реальності оскільки замість того, щоб стимулювати бізнес до розвитку дешевими кредитами та здійснювати підтримку, наші урядовці збільшують податкові збори та штрафи. НЕ встигли підприємці оговтатись від рейдів управління праці і колосальних штрафів, як їх чекає новий сюрприз від міністра соціальної політики Андрія Реви.
Як держава підтримує мільярдерів: цьогоріч холдинг МХП отримав рекордні компенсації
На думку урядовця потрібно навести лад із сплати ЄСВ, однак ставку не будуть зменшувати, анавпаки застосовуватимуть штрафні санкції. Зараз законодавство передбачає сплату 22% ЄСВ із зарплат, сума яких не перевищує 15 мінімальних зарплат (55,8 тис. грн).
Драйвери української економіки: погляд МВФ
За даними Мінсоцполітики, 50,9 тис. Українців отримують заробітну плату вище 55,8 тис. Понад 3,8 млн українців отримують офіційну зарплату до 4 тис. грн.
Згідно із пропозицією міністра відтепер застосовуватимуть для цих нарахувань регресивну шкалу сплати ЄСВ, тобто зменшення ставки внеску для зарплати, що перевищує 25 мінімальних (104,3 тис. грн). Найменшу процентну ставку отримають ті чия зарплатня перевищує 270 розмірів мінімальних зарплат.
Незвичний бізнес: в Україні американська компанія буде виробляти продукти з вмістом канабісу
Крім того, на думку міністра варто застосувати диференціацію зарплат на підприємствах. Як зазначає Андрій Рева:
“75% підприємств демонструють середню зарплату до 4 тис. грн, і це приватний сектор … Кваліфікована і некваліфікована праця оплачується за документами однаково”.
Тобто урядовці планують, що керівники компаній мають сплачувати ЄСВ як мінімум від виходячи з розрахунку двох мінімальних заробітних плат. В уряді відзначили, що 84 тис. керівників підприємств отримують мінімальну зарплату в Україні, 20 тис. з них – у Києві. Тоді як до зниження ставок ЄСВ у 2016 році з 38% до 22% цей показник був 48 тис.Не обійшлось і без штрафних санкцій. Для тих хто є боржником за цими внесками застосовуватимуть різноманітні санкції, аж до кримінальної відповідальності.
Бізнес на довірі: підприємець із Львівщини проводить незвичний екперимент
Міністр повідомив які саме обмеження можуть бути застосованими:
“Ми пропонуємо встановити деякі обмеження для тих, хто має заборгованість зі сплати ЄСВ – керування транспортними засобами, виїзд за кордон, полювання”.
В уряді вже підрахували, що завдяки таким діям до бюджету зможуть додатково отримати близько 10 млрд. гривень. Однак, хто залишиться працювати у таких відверто ворожих умовах, коли держава замість співпраці із бізнесом намагається максимально отримати з них різноманітних стягнень.