Як держава підтримує мільярдерів: цьогоріч холдинг МХП отримав рекордні компенсації

Бюджетні дотації від держави для українських виробників агропродукції експертне коло вже давно називає однією з найбільших корупційних схем. Оскільки система передбачає багато можливостей, коли державні кошти насправді не підтримують бізнес, а осідають в кишенях кількох монополістів. Цього року знову відбулась заїжджена схема  – левова частка коштів відійшла до підприємств українського мільярдера Юрія Косюка, повідомляє “Інвестор”.

Миронівський хлібопродукт (МХП) зараз є найбільшим виробником курятини в Україні. Компанія займає понад 55% українського ринку. Проте має плани, щоб стати найпотужнішою компанією в світі. На українському ринку МХП представлений торговими марками “Наша Ряба”, “Легко”, “Бащинський”, “ФуаГра” та ін.

Драйвери української економіки: погляд МВФ

Однак, такі темпи розвитку досягаються не тільки завдяки бізнесовим рішенням, але, і завдяки значній підтримці держави, що частенько має корупційні складники. Оскільки, МХП забирає левову частину бюджетних дотацій які виділяються на весь агросектор.

Незвичний бізнес: в Україні американська компанія буде виробляти продукти з вмістом канабісу

Так, цього року, підприємство мільярдера Юрія Косюка ТОВ “Вінницька птахофабрика” отримало 618 мільйонів гривень бюджетних дотацій, а загалом за весь рік – 812 мільйонів гривень. Ці кошти отримали завдяки державній програмі  часткового відшкодування вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів.

Бізнес на довірі: підприємець із Львівщини проводить незвичний екперимент

Що найцікавіше, більшість відшкодувань надійшли після того як Уряд збільшив на 500 млн. грн. програму компенсації вартості тваринницьких комплексів, доїльних залів, підприємств з переробки сільгосппродукції без залучення банківських кредитів. Проте і це ще не все. Ще два підприємства Косюка – “Зернопродукт МХП” та “Агрофорт” – отримали кошти на утримання корів.

Всесильний Viber: в Україні визначили найпопулярніші додатки для смартфонів

Однак ця сума дотацій не є рекордною для українського мільярдера. Минулого року підприємства холдингу МХП отримали рекордну суму дотацій – 1,4 млрд грн, або приблизно 35% від загальної суми державної підтримки аграрної галузі. 

Таким чином, державні дотації, що мали б іти на розвиток фермерства та малих агропідприємств надходять через корупційні схеми українським монополістам та великим холдингам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *