Росія планує ввести санкції у відповідь на дії США

Депутати російської Думи вигадали як відповісти на санкційний список США. Планується, розірвати співпрацю у атомній галузі та заборонити ввіз ліків, сільгосппродукції, алкоголю та сигарет, повідомляє “Інвестор” .

В законопроекті пропонується зупинити співробітництво в атомній галузі та авіабудуванні. Зауважимо, що це не лише США,а й “інші іноземні держави” які підтримують позицію штатів. У планах припинити поставки в США ракетних двигунів, вироблених на російських заводах.

Російська економіка продовжує відставати від світової

Можуть потрапити під обмеження:

  • програмне забезпечення та IT-обладнання зі США та інших країн для державних, муніципальних установ та деяких організацій;
  • ліки, крім тих, аналоги яких не виробляються в Росії;
  • американські тютюнові вироби і алкоголь;
  • сільськогосподарська продукція і продовольство, країною походження яких є США та країни, які підтримують позицію Вашингтона;
  • рідкісноземельні метали, сировина.

Депутати планують обмежити право на працю громадян США на території Росії і заборонити іноземним компаніям брати участь у приватизації, обмежити їм право надання консалтингових, аудиторських та юридичних послуг. При чому не зрозуміло чи дія закону буде поширюватись на тих громадян і фірми, що уже працюють в Росії.

Також планується припинити поставки до США: урану (і взагалі зупинити співпрацю в атомній галузі); ракетних двигунів, вироблених російськими компаніями; комплектуючих для авіалайнерів.

Законопроект внесений головою Думи і лідерами всіх фракцій. Раніше подібні закони про економічні заходи парламенту пропонував уряд Росії. Відповідно до закону уряд матиме право розширювати санкційний список.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: