Росія планує ввести санкції у відповідь на дії США

Депутати російської Думи вигадали як відповісти на санкційний список США. Планується, розірвати співпрацю у атомній галузі та заборонити ввіз ліків, сільгосппродукції, алкоголю та сигарет, повідомляє “Інвестор” .

В законопроекті пропонується зупинити співробітництво в атомній галузі та авіабудуванні. Зауважимо, що це не лише США,а й “інші іноземні держави” які підтримують позицію штатів. У планах припинити поставки в США ракетних двигунів, вироблених на російських заводах.

Російська економіка продовжує відставати від світової

Можуть потрапити під обмеження:

  • програмне забезпечення та IT-обладнання зі США та інших країн для державних, муніципальних установ та деяких організацій;
  • ліки, крім тих, аналоги яких не виробляються в Росії;
  • американські тютюнові вироби і алкоголь;
  • сільськогосподарська продукція і продовольство, країною походження яких є США та країни, які підтримують позицію Вашингтона;
  • рідкісноземельні метали, сировина.

Депутати планують обмежити право на працю громадян США на території Росії і заборонити іноземним компаніям брати участь у приватизації, обмежити їм право надання консалтингових, аудиторських та юридичних послуг. При чому не зрозуміло чи дія закону буде поширюватись на тих громадян і фірми, що уже працюють в Росії.

Також планується припинити поставки до США: урану (і взагалі зупинити співпрацю в атомній галузі); ракетних двигунів, вироблених російськими компаніями; комплектуючих для авіалайнерів.

Законопроект внесений головою Думи і лідерами всіх фракцій. Раніше подібні закони про економічні заходи парламенту пропонував уряд Росії. Відповідно до закону уряд матиме право розширювати санкційний список.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *