ТОП-100 найбагатших людей України: новий рейтинг
Журнал Фокус опублікував щорічний рейтинг найбагатших українців. За рік їх сукупний капітал зріс майже на $1,2 млрд.
Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.
Деталі: Середній статок українського доларового мільйонера за списком Фокуса – $248,6 млн, винятком є учасники першої десятки.
Як і раніше серед основних джерел капіталів найбагатших людей України металургія (23%), нафтогазовий сектор (18%), енергетика (13%), а також агросектор (11%).
Рейтинг найбагатших за підсумками 2019 року в черговий раз очолив Рінат Ахметов, який є потужним гравцем в галузях металургії, фінансів, енергетики, агросектора і медіаринку. Його статки склали 7,285 млрд доларів.
У п’ятірці найбагатших українців: Віктор Пінчук (2,416 млрд доларів), Дмитро Фірташ (1,794 млрд доларів), Вадим Новинський (1,522 млрд доларів). Замикає п’ятірку Петро Порошенко, його капітал становить 1,340 млрд доларів.
До ТОП-10 також потрапили Олександр і Галина Гереги (1,2 млрд доларів), Віктор Медведчук (1,2 млрд доларів), Ігор Коломойський (1,2 млрд доларів), Генадій Боголюбов (984 млн доларів) і Володимир Костельман (856 млн доларів).
У руках перших десяти фігурантів рейтингу 19,74 млрд доларів.
Якщо говорити про вік середньостатистичного українського мільярдера, то йому 55 років, а наймолодшому учаснику рейтингу зі статком в 350 млн доларів Олегу Рогінському (№31) 32 роки.Найстаршим же став 78-річний Георгій Скудар (№45) зі статком 237 доларів.
Серед ста найбагатших українців всього три жінки. Це Галина Герега (Епіцентр, №6), Філя Жебровська (Фармак, №18), Наталія Бондарева (Bayadera Group, №53).
З повним рейтингом можна ознайомитися тут.
У цьому році при підготовці рейтингу “100 найбагатших людей України” Фокус застосував нову методику оцінки їхніх активів. Спочатку редакція видання визначила приблизні статки 150 осіб, вивчивши дані попередніх рейтингів, звернувши увагу на тих, хто, згідно з відкритими даними, в останні два роки активно нарощував капітал.
Потім з рейтингу були виключені особи, пов’язані з санкціями, які перебувають під слідством, вартою або “в бігах”. Також були викреслені імена тих, хто пов’язаний з гранично високими репутаційними ризиками. Не потрапили в список і ті, чий статок не перевищує $30 – 35 млн.
Рейтинг враховує не тільки українських громадян, але й експатів, які заробили основний капітал в Україні. При розрахунку враховувалися основні бізнес-активи, що належать підприємцям.
Дані за фінансовими показниками компаній отримані в системі YouControl – комплексному сервісі для аналізу діяльності підприємств.
Джерело: сайт Liga.net
Читайте також: У Forbes опублікували топ-10 найправдивіших ЗМІ