“Безцінні” камери: чергова схема на Укрзалізниці

Схеми на залізниці в Україні такі ж давні як і сама компанія. Журналісти викрили нову спробу махінацій, а саме купівлю систем відеонагляду за завищеною ціною. Філія “Пасажирська компанія” ПАТ “Українська залізниця” 3 липня за результатами тендеру замовила у ТОВ “Секур Інтеграція” систем відеонагляду на 7,40 млн грн., повідомляє “Інвестор”.

Цьогоріч у пасажирські вагонні депо по всій Україні поставлять 100 комплектів системи відеоспостереження виробництва компанії “Guangzhou Cantonk Corporation Ltd.” (Китай) у 2018 році по 74 тис. грн. Відеокамери планують встановити з двох боків коридору вагона та в тамбурі, а монітор для спостереження знаходитиметься в службовому купе провідника.

За даними журналістів “Наших грошей”, ціни реєстраторів і камер можуть бути завищені у кілька разів. Наприклад, купольні камери AHD Tecsar AHDD-15F2M-A-MOB з мікрофоном і дальністю інфрачервоного підсвічування 15 м купили по 3 550 грн. В інтернет-магазинах подібні купольні камери AHD Tecsar AHDD-20F2M-A-out без позначки MOB, яка означає захист від вібрації для використання у транспорті, з мікрофоном та більшою дальністю ІЧ-підсвічування 20 м продавали вчетверо дешевше – по 836 грн. Таким чином захист від вібрації підняв ціну камер у чотири рази. 

При цьому переможець включив у опис товару фотографію не пропонованої ним камери, а зовсім іншої камери. Також дуже високою є ціна на 7-дюймові монітори (TFT LCD, 800×480 RGB) – 9 958 грн. за штуку. За таку ціну можна придбати монітори з учетверо більшою діагоналлю (наприклад 27″ Dell UltraSharp). Найдорожче у комплекті коштують відеореєстратори – по 39 916 грн за штуку. Звичайні відеореєстратори коштують у п’ять разів дешевше – від 7 до 10 тис. грн.

При цьому, шість фірм не допустили до торгів через технічну невідповідність товару, відсутність документів на підтвердження стосунків з виробником, документів виробника про якість товару, чинних сертифікатів відповідності або гарантійних листів про надання нових сертифікатів відповідності до закінчення терміну дії старих.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *