Гречка може зрости в ціні до 80 гривень – експерт

Норма споживання гречки на одну людину встановлена дієтологами ще з радянських часів — це майже 7 кілограмів на рік.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Гречка — карантинний продукт номер один, крупа, яка попри всі економічні показники ніколи не дешевшає, а лише зростає в ціні.  Експерти рогнозують, що до кінця року гречка ще додасть в ціні.

Про причини подорожчання крупи розповів Gazeta.ua виконавчий директор Міжнародної асоціації гречки Сергій Громовий.

Коментар: “Подорожчання гречки триває щонайменше рік. Це пов’язано з тим, що в Україні катастрофічний дефіцит власного виробництва. З 2017 року Росія почала просувати свою гречку на український ринок. Росіяни освоїли багато нових земель і засіяли їх цією культурою, мають перевиробництво”, – говорить експерт.

У результаті, за 4 роки обсяги виробництва гречки в Україні впали втричі — до 60 тисяч гектарів. А мінімально необхідні об’єми для нашої держави — це 150 тисяч гектарів. Тоді ми зможемо нагодувати населення власною гречкою.

За словами Громового, українці почали менше споживати гречки, бо вона дорога. Зараз на одну людину припадає 2-3 кілограми на рік.

Коментар: “Є інші замінники, більш дешеві — макарони, картопля. Населення збідніло. Люди змушені споживати дешевший, менш якісний продукт”, — пояснює експерт.

Громовий розповів, що в Україні буде посіяно 80 тисяч гектарів гречки. Торік було 77 тисяч.  Якщо вийти хоча б на 150 тисяч гектарів, тоді крупа в магазинах подешевшає до 30 гривень. Якщо залишиться заплановані 80 тисяч гектарів, то гречка поступово дорожчатиме. Вартість може сягнути 80 гривень. Уже зараз є ціна 60 гривень, тому 80 — цілком реально.

Коментар: “Передумов, що гречка подешевшає до збору нового врожаю, немає. Крупа може тільки дорожчати. Запаси дуже малі. Виробники притримують гречку, бо розуміють, що це цінний товар. Тяжко спрогнозувати, на скільки вона подорожчає”, — додає Громовий.  

Джерело: сайт Greenpost

Читайте також: Українським аграріям розповіли, що буде з обіцяними безкоштовними гектарами