ЄС планує замінити російський газ африканським – Bloomberg

ЄС планує активізувати співпрацю з африканськими країнами, щоб скоротити залежність від російського газу на дві третини до кінця 2022 року. Про це пише Bloomberg із посиланням на проєкт зовнішньої енергетичної стратегії ЄС, з яким ознайомилось агентство, передає Економічна правда”.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Зазначається, що документ мають ухвалити цього місяця як частину пакету  з реалізації плану блоку щодо скорочення енергетичної залежності від Москви.

Країни Африки, зокрема в західній частині континенту, такі як Нігерія, Сенегал та Ангола, мають значний потенціал для зрідженого природного газу (LNG), йдеться в проєкті стратегії ЄС.

ЄС хоче відмовитися від свого найбільшого постачальника після того, як президент Володимир Путін вторгся в Україну.

Проєкт енергетичної стратегії також має на меті підготувати регіон до імпорту 10 млн тонн відновлюваного водню до 2030 року, щоб допомогти замінити газ з Росії, відповідно до Зеленої угоди ЄС щодо відмови від викопного палива та досягнення кліматичної нейтральності до середини століття“, – пише Bloomberg.

Крім цього, план передбачає збільшення у 2022 році LNG-імпорту на 50 млрд кубометрів.

А також – збільшення постачання трубопровідного газу не з Росії на 10 млрд кубометрів, що вимагатиме налагодження відносин з традиційними постачальниками на новій основі та розширення торгівлі з новими постачальниками.

Також серед кроків у проєкті стратегії для заміщення російського імпорту:

  • повна реалізація угоди зі США про додаткове постачання 15 млрд кубометрів LNG у 2022 році та близько 50 млрд кубометрів щороку до 2030-го;
  • підписання тристороннього меморандуму про взаєморозуміння з Єгиптом та Ізраїлем для збільшення постачання LNG до літа 2022 року;
  • подвоєння пропускної спроможності Південного газового коридору, яким до Європи надходить газ з Азербайджану, до 20 млрд кубометрів на рік;
  • розгляд можливості імпорту газу з Канади;
  • перенаправлення партій СПГ, які призначались для Азії, в Європу.