НБУ через декілька днів введе в обіг дві нові монети (фото)

Національний банк із 21 червня випустить в обіг дві нові пам’ятні монети номіналом у 2 і 10 грн. Монети присвячені 25-річчю Конституції і Герою України Василю Сліпаку.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

“25 років Конституції України”: номінал монети 10 грн

На аверсі монети пазл, на контурах окремі статті Конституції. Також розміщено: позолочений Державний Герб (у центрі), є написи Україна і вказано номінал монети. Рік карбування – 2021.

На реверсі монети дзеркальні силуетні зображення, які уособлюють народ України. Це, як зазначають у НБУ, символізує, що кожен українець – частина одного цілого, а Конституція гарантує їхні права. Малий Державний Герб і напис “Конституція/Україна”.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу image-34-800x400.png

Монета “Василь Сліпак”: номінал 2 грн

Василь Сліпак – Герой України, оперний співак, соліст Паризької національної опери. З 2015-го захищав Україну у війні з російським агресором на Донбасі, загинув 26 червня 2016-го.

На аверсі розмістили малий Державний Герб України, праворуч від якого напис УКРАЇНА (півколом) у центрі на дзеркальному тлі – портрет Василя Сліпака, праворуч від якого: нотний рядок, номінал монети – 2 гривні, графічний символ гривні, рік карбування монети – 2021. Зліва написи: ВАСИЛЬ СЛІПАК “МІФ” (його позивний).

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено солов’я на стовбурі автомата, стилізовані гілки дерев (вгорі і внизу).

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу image-33-800x411.png

Джерело: сайт Обозреватель

Читайте також: Якою буде погода на вихідних: прогноз синоптиків

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: