Нульове розмитнення авто, як це працює? – детальне пояснення нардепа (ВІДЕО)

У ефірі телеканалу “ITV” нардеп від Рівненщини Дмитро Соломчук розповів, про новий закон №7190П, згідно з яким на час воєнного стану звільняються від мита та ПДВ усі імпортні товари, включно з автомобілями. 

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Деталі: Перш за все політик назвав головні причини введення цього закону в Україні. 

Коментар: “У сьогоднішній ситуації дуже багато автомобілів було знищено в зонах бойових дій. І українцям для логістики потрібно мати за доступні кошти можливість купити автомобіль та розмитнити його і поставити на облік.

Окрім цього ми отримали багато звернень від підприємців і волонтерів, які возять продукти харчування.

Ну і авжеж це економія коштів для українців, які на розмитненні зможуть зекономити 2-3 тисячі доларів мінімум, що стосується легкових автомобілів
, – повідомив політик.

Нині серед українців ходить багато міфів стосовно нового законопроєкту. Багато громадян думає, що після скасування воєнного стану потрібно буде сплатити мито на авто.

Політик пояснив, що навіть після закінчення воєнного стану в Україні додаткові суми за авто сплачувати не потрібно. 

Відтепер водії платитимуть лише за реєстрацію автівки. Це 3-5% від її ціни у Пенсійний фонд, гроші за номерний знак, свідоцтво реєстрації та послуги Сервісного центру. Вживаний автомобіль чи новий – без різниці. Є вимоги лишень до екологічного стандарту авто. Якщо це легковик, то не нижче Євро-2, а якщо вантажівка, то не нижче Євро-5. 

Дмитро Соломчук наголосив, що цей закон не понесе за собою величезних втрат у бюджет держави. Адже попри скасування мита, кожен водій буде постійно заправляти чи ремонтувати машину, що своєю чергою вигідніше для держави, аніж відсутність покупки через високе мито на авто.

Коментар: Кожне авто це дійна корова до українського бюджету тому що кожен заправляється, кожне авто ремонтується, на авто їздять і працюють. Краще дати можливість розмитнювати по такій системі, а потім держава з кожного автомобіля кожен день буде отримувати податки, – додав депутат.