Порошенко продав “5 канал” та “Прямий” в розстрочку трудовому колективу

Новостворений медіахолдинг “Вільні медіа” купив 100% корпоративних прав “5 каналу” та “Прямого”, які до цього часу належать родині експрезидента Петра Порошенка. Права на компанії перейшли до трудового колективу даних телеканалів.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Деталі: Про це повідомляється на сайті самого “5 каналу”. Новий холдинг було створено якраз для переоформлення прав власності на компанії.

Згідно з повідомленням, наразі власниками холдингу є медійники, журналісти, громадські діячі та опозиційні депутати, які були журналістами. Десяту частину акцій холдингу відведено під участь всього трудового колективу медіа. Таким чином, трудові колективи є найбільшим акціонером.

Відповідно до вимог антикорупційного законодавства, народні депутати одразу передали свої акції в управління телеканалам.

Вартість угоди не уточнюється, а лише зазначається, що “придбання було здійснено за ринковою ціною”. Угода передбачає розстрочку щодо виплати. Пізніше у медіа планують залучити ще й іноземних інвесторів.

Угода також забороняє тепер уже де-юре колишнім власникам якось впливати на редакційну політику каналів чи іншим чином здійснювати контроль щодо “Вільних медіа”.

Згідно з оприлюдненою заявою, такі пертурбації пов’язані із так званим “законом про олігархів”, який забороняє останнім володіти будь-якими медіаактивами.

За даними YouControl, ТОВ “Вільні медіа” було зареєстровано три дні тому, 5 листопада. Розмір його статутного капіталу – 10 тис. грн. Директором холдингу вказана Діана Петреня, волонтер, екс-керівник Проєктного офісу реформ Міністерства оборони України та, судячи з її сторінки у Facebook, прихильниця Петра Порошенка.

Джерело

Читайте також: Міністр освіти назвав область, де вакцинувалося майже 100% вчителів