Резерви Нацбанку зараз перевищують довоєнні показники 

За словами заступника голови НБУ Сергій Ніколайчук, загалом цих коштів вистачить на підтримку нормального функціонування країни на найближчі місяці.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Він каже, що Нацбанк вже отримав 1,4 мільярда доларів від Міжнародного валютного фонду, перші транші (300 мільйонів євро) макрофінансової допомоги від Європейського Союзу та 311 мільйонів доларів від Світового банку.

Коментар:До кінця тижня очікуємо ще 300 мільйонів євро від ЄС у межах другої транзакції за першим траншем. Таким чином резерви НБУ зараз навіть вищі, ніж до війни. Ми витрачаємо їх на продаж валюти банкам для забезпечення потреб критичного імпорту, — розповів він.

Читайте також: Anonymous зламали веб-камери у всій Росії

За словами заступника голови НБУ, загалом коштів, які вже акумульовані, вистачить на підтримку нормального функціонування країни на найближчі місяці.

Він також додав, що нині тривають активні переговори, щоб на базі МВФ створити спеціальний фонд для України, який фінансуватимуть країни G7 та, можливо, доєднаються інші розвинені країни.

Коментар:Цей механізм має стати основним елементом підтримки України в боротьбі з російською агресією. Однак поки йдуть перемовини, ми не можемо говорити про конкретні суми, — зазначив він.