Що чекатиме світову економіку у 2018 році?

Чи слід очікувати нової економічної кризи? Які сили будуть рухати фінансові потоки? Які галузі будуть розвиватись найсильніше?  Чи зможе Китай випередити США? Все це аналізує “Інвестор”.

В 2018 році світова економіка буде розвиватися на фоні зіткнення китайської та американської економік. Бажання лідерів цих держав вивести їх на перше місце чи утриматись в лідерах буде рухати економічні сили. Виникає все більше питань, як у цьому році буде поводити себе ЄС. Багато експертів передбачають, що можливо якщо Ангела Меркель залишиться канцлером, то молодий єврооптиміст Емануель Макрон зможе вибудувати нову стратегію для організації. Зрозуміло, що після виходу Великобританії уже нічого не буде по-старому. Багато питань в організації до проблемних Угорщини і Польщі. Зважаючи на подібні чинники не варто очікувати розширення організації.

Британія у новому році має нарешті попрощатись із ЄС. І хоча все більша кількість громадян і самих політиків розуміють, що вихід став досить поспішним рішенням. Brexit обернеться важким похміллям. Британія має по-новому переналаштувати свою економіку, це особливо стосуватиметься спільних фірм із іншими країнами ЄС.

Найбільше поглядів в цьому році буде звернено в сторону Китаю. Китайська економіка не лише поступово наздоганяє США. Багато хто бачить значну проблему в цьому спринті. Кредитна бульбашка, що поступово буде здуватись і старіння нації про масштаби якого, за висловом одного експерта ніхто точно не знає.

Ще одна країна яка непокоїтиме світ у цьому році – це Росія. Всі експерти схиляються до того, що вибори виграє Володимир Путін, проте мало хто намагається передбачити, що очікуватиме країну на наступний день після виборів. Поки її економіка прив’язана до експорту енергоресурсів, то вона залишатиметься вразливою на тлі нестабільності цього ринку. Не на користь економіці будуть грати санкції, які скоріш за все продовжать і ЄС, і США.

Важливим елементом економіки наступного року стануть інновації. Вони стануть своєрідним “чорним лебедем”, бо ніхто точно не може передбачити як вплине на світову економіку той чи інший винахід. Ще одним джерелом нестабільності для світової економіки буде ринок криптовалюти. Поки, що, а ні уряди держав, а ні найбільші бізнесмени не мають чіткої позиції щодо цього явища.

Зростання світової економіки в 2017 році був 3,6%, в 2018 році очікується на рівні – 3,7%, за прогнозом Міжнародного валютного фонду. Серед розвинених країн прогноз підвищений для Німеччини, Франції, Італії (в цілому по зоні євро – до 2,1% на 2017 рік і 1,9% – на 2018 рік), а також для Японії ( до 1,5% в 2017-му і до 0,7% в 2018 році). 

Очікується, що у цьому році буде повільне зростання у металургії за рахунок попиту автомобільної промисловості, а будівництво житла призупинить свій ріст у світовому масштабі. Хоча також на рівень торгівлі металів може вплинути бажання США підтримати власного виробника за рахунок підвищення мит. 

Планується, що автопром також буде зростати значною мірою за рахунок країн, що розвиваються. Головними тенденціями року будуть екологічні автомобілі. Проте, зменшення попиту на традиційні авто залежатиме від строгості чи ні екологічних норм.

Галузь енергетики значною мірою буде лихоманити через нафтову боротьбу США та ОПЕК. Ціни на нафту очікують на рівні нижчому за 60 дол. за барель. Можливі вагомі зміни в торгівлі газом. Оскільки все більшого розвитку набувають технології скрапленого газу, то  традиційні газопроводи можуть почати втрачати свою вагу. Звісно більшість країн активно будуть залучати технології “чистої” енергетики, хоча і від традиційних викопних енергоносіїв не відмовляться.

Аграрії можуть очікувати в цьому році незначний зріст попиту на аграрну продукцію. Проте, це все відбуватиметься на фоні поглинання менших підприємств великими конгломератами. Також, очікується, що у цьому році продовжиться мода на органічні продукти та здорову їжу. В 2018 році зростатиме запровадження сучасних технологій у аграрний сектор.

Очікується, що небаченого розмаху набуде роздрібна торгівля через онлайн майданчики. Екперти прогнозують у цьому році боротьбу між традиційними та онлайн магазинами. Лідером інтернет торгівлі прогнозовано стане Китай, як очікується половина від усієї торгівлі буде відбуватись на його території.

В сфері IT технологій прогнозується, що попереду усіх будуть США. Китай буде грати роль того, хто наздоганяє. Крім того, на руку американським бізнесменам буде грати нове законодавство про кібер-безпеку, яке значною мірою спрямоване проти китайських технологій. Найбільш популярним цього року буде використання хмарних сервісів, тому очікується їхнє розширення, а відповідно ріст компаній, що обслуговують ці сервіси. 

Варто зауважити, що світовою економікою продовжать рухати власники ІТ компанії. Такі люди як Біл Гейтс, Ларрі Пейдж, Марк Цукерберг, Ілон Маск, Джефрі Безос будуть відігравати не меншу роль, ніж політичні та фінансові.

Таким чином, світова економіка буде поступово розвиватись, хоч і не демонструватиме значних показників. Цього року як ніколи економічні процеси будуть залежати від політичних рішень, а світове бізнес-середовище часто займатиме вичікувальну позицію під час політичної боротьби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *