“Мінус 28%”: українцям перерахували тарифи на газ

В Україні вартість газу на відкритому ринку з урахуванням ПДВ з лютого по березень упала на 28%. Так, якщо ще в минулому місяці блакитне паливо продавалося за 5,7 тис. грн за тисячу кубометрів, то в березні ціна склала вже 4,1 тис. грн.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Деталі: Про це йдеться в даних Української енергетичної біржі. Варто зазначити, що мова йде про ринкову ціну, тоді як прості українці платять за встановленими тарифами (згідно з постановою Кабміну). Однак після падіння цін на ринку також, знижується і вартість блакитного палива для населення.

Згідно із заявою “Нафтогазу”, ціна на газ для населення в березні знизилася на 14% і для кінцевого споживача складе близько 4,3 грн за куб. При цьому ще в лютому тариф залежно від регіону коливався близько 5 грн.

Скільки заплатить сім’я з трьох осіб з урахуванням граничного обсягу споживання:

тільки плита (29,4 куб.):

  • було: 147 грн;
  • стало: 126,42 грн;

плита й обігрів води (54,9 куб.):

  • було: 274,5 грн;
  • стало: 255,42 грн;

індивідуальне опалення (400 куб.м):

  • було: 2000 грн;
  • стало: 1720 грн;

За інформацією компанії, зниження цін відбувається завдяки падінню цін на газ у Європі, що пов’язано з теплою зимою і великими запасами газу в сховищах.

Коментар: “У газовому питанні Україна більше не залежить від Росії. “Газпром” у свій час відмовився продавати нам газ на конкурентних умовах? Ну ок, є інші. Зима була теплою, і ціна впала на ринку ЄС? Вона автоматично падає і тут. Жодних урядових поїздок на уклін за знижками не потрібно”, – пояснили в компанії.

Слідом можуть змінитися тарифи на гарячу воду й опалення. Складова газу в тарифах на тепло і гарячу воду – 70-80%.

Платіжки за газ для більшості українців займають несуттєву частину в загальних витратах на комуналку. Так, близько 70% – вартість опалення, решта – гаряча вода, електроенергія, холодна вода і газ.

Джерело: УНІАН

Читайте також: Вчені довели, що коронавірус живе в п’ять разів довше, ніж вважалося раніше

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: