Вхід закритий: США заблокували безмитне ввезення більше сотні українських товарів

Ще 22 січня 2017 року була видана прокламація Президента США, згідно з якою встановлювались митні обмеження на частину українських товарів. З 26 квітня під обмеження потрапили 155 видів української продукції, повідомляє “Інвестор”.

Для допомоги українській економіці США свого часу внесли частину українських товарів у Генералізовану систему преференцій (Generalized System of Preferences, GSP). 

GSP була заснована 1 січня 1976 року відповідно до Закону США “Про торгівлю” 1974 року. Вона призначена для сприяння економічному зростанню в країнах, що розвиваються. Шляхом надання пільгового безмитного ввезення на територію США до 5000 видів товарів з визначених американським урядом країн-бенефіціарів GSP.

 З допомогою GSP Україна мала можливість безмитного ввезення на територію США понад 3500 видів товарів. За оцінками експертів, в рамках GSP Україна щорічно експортувала до США товарів на суму від 70 до 200 млн. дол.

Як зазначають у Мінекономрозвитку України:

“Під дію обмеження потрапили 155 видів товарів, зокрема деякі продукти харчової, легкої, деревообробної промисловості, машинобудування, деякі електроприлади”. 

Повний перелік товарів, що потрапляють під митні обмеження США

Значною мірою для того, щоб відновити безмитне ввезення товарів до США для урядовців потрібно прийняти новий Закон. Суть якого має полягати у якісній організації у сфері авторського права.

Цікаво, що проект закону №7466, відомого як законопроект “Про організацію колективного управління” був прийнятий у першому читанні 1 березня, а 19 квітня народні депутати почали розгляд у другому читанні.

Проекту закону №7466 “Про організацію колективного управління”

Таким чином, депутати мали приблизно 120 днів для прийняття цього закону з часу видання прокламації Президента США. Проте, вони розпочали його розгляд лише наприкінці терміну і не встигли прийняти. Внаслідок, цього бюджет країни і виробники понесуть колосальні втрати через халатність і безвідповідальність влади.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *