В лавах ЗСУ з’явилася перша жінка-сапер (ВІДЕО)

30-річна Марина, військова з 13-річним досвідом, освоїла фах сапера і вже виконує бойові завдання. Історію першої жінки-сапера розповіли в ТСН.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Нацгвардійка Марина пройшла підготовку в навчальному центрі Косово, де отримала позивний “Майор”. 

Жінка щойно освоїла фах сапера, але вже виконує бойові завдання з підриву небезпечних боєприпасів, які піротехніки і досі тисячами знаходять на території Київської області. Тут, у полях Київщини, жінка-саперка набирається досвіду.

У кількаметровій вирві Марина викладає артилерійські снаряди важкого калібру щільно один до одного у кілька рядів. Менші за розміром боєприпаси укладають хвостом до хвоста згори і знизу під 120-мм снарядами. Від правильності виконання цього завдання залежить, чи безпечним буде їхній підрив.

Читайте також: ПриватБанк запускає нову функцію

Після підготовки до розмінування група інженерного підрозділу відходить на майже пів кілометра – аби не потрапити під гарячі залізні уламки. Вже в окопі натиснути кнопку приладу, який приведе у дію прикопані снаряди, довіряють Марині.

Бійці тішаться, що їхній підрозділ поповнився новими кадрами. Водночас Марина досі дивує колег-чоловіків охайним манікюром. 

“Манікюр – це тема номер один, тому що жінка з таким кольором і з такою довжиною нігтів.. Мовляв, ти щось будеш робити?”, – розповідає саперка.

Водночас чоловіки підтримують нову колегу. 

“Завжди поруч зі мною, підказують, не залишають мене одну. Я новачок ще в цій справі”, – ділиться Марина.