Apple залишається на вершині

Forbes оголосила цьогорічний рейтинг найдорожчих компаній. Уже восьмий раз поспіль Apple опиняється найдорожчою компанією світу. ЇЇ вартість було оцінено у 182,8 мільярди дорларів США, повідомляє “Інвестор”.

Не зважаючи на те, що “яблучна” компанія очікувано опинилась на вершині, рейтинг мав і свої несподіванки. А саме, Netflix вперше обійшла Disney за капіталізацією.

Тенденцією цьогорічного рейтингу стало те, що всі найвищі сходинки посіли компанії з ІТ-сфери. Apple, яких у 2018 році оцінили в 182,8 мільярда доларів, додав до своїх статкі 8%порівняно з роком раніше. Друге місце в десятці найдорожчих компаній дісталося Google, яка за рік подорожчала одразу на 30% і нині оцінюється в 132,1 мільярда доларів. Третій рядок дістався Microsoft, котра зросла на 21% і становить 104,9 мільярда доларів.

Замикають п’ятірку лідерів такі компанії як  Facebook (94,8 мільярда доларів) і Amazon (70,9 мільярда доларів).

Цікаво, що один з головних вендорів мікрочіпів на планеті – компанія Intel – пробитися в десятку лідерів не зміг. Попри зростання вартості бренду на 9%, компанія зайняла 14 місце з капіталізацією в 34,1 мільярда доларів. Майже одразу йдуть Cisco та IBM, які розташувалися 16 і 17 рядках. IBM цьогоріч подешевшала  на 4%.

Змогли пробитися до рейтингу найбагатших і китайські цифрові гіганти. Huawei зайняла 79 позицію, піднявшись цього року на 15% – до 8,4 мільярда доларів. Замикають “Топ-100” найдорожчих компаній PayPal і Dell, які подорожчали на 33% і 18% відповідно і зайняли 98 і 99 позиції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *