Як стати енергонезалежною: львів’янка вже 15 років не використовує газ (фото)

Доки більшість з українців підраховують скільки ж їм доведеться заплати за газ в новому опалювальному сезону, жителька Львова Оксана Денис таких проблем немає. Жінка вже понад 15 років є енергонезалежною використовуючи відновлювальну енергетику, повідомляє “Інвестор”.

Шлях до енергонезалежності звичайної львів’янки розпочався у 2003 році, коли вона придбала свою квартиру. Однак житловиявилось із неприємними “сюрпризами”. Оскільки квартира, як і будинок в якому вона розміщена були новими то нова власниця виявила, що дах протікає і під час дощів квартиру затоплюює. Спочатку жінка намагалась вирішити проблеми звертаючись до комунальних служб. Проте це не дало належного результату. Тому вона вирішила зайнятись усім самотужки.

Тернополяни проти перевізників: як жителі міста протидіють завищеним тарифам

Українські інноватори створили нешкідливі для екології пакети

Оксана Денис згадує:

“Я купила у центрі міста квартиру на останньому поверсі будинку – дах протікав так, що треба було підставляти посуд на горищі. Коли я три роки безрезультатно вимагала від комунальних служб ремонту даху: 72% конструкцій покриття було в аварійному стані, тобто треба було міняти практично всі крокви, – і врешті-решт зрозуміла, що доведеться все робити самотужки, то вирішила встановити сонячний дах”.

Однак у процесі реалізації своєї ідеї вона зіткнулася із проблемою, що на той час в Львові не було таких спеціалістів. Саме тому, жінка розшукала потрібних фахівців та матеріали за кордоном. Спеціальне покриття для даху вона замовила в австрії, а польська компанія за два тижні встановила всі сонячні елементи.

Чия земля? — Європейський суд з прав людини буде штрафувати Україну за продовження мораторію на продаж

Все буде ProZorro: українська платформа запустила новий сервіс

Цьогоріч для того, щоб збільшити кількість отримуваної енергії Оксана Денис встановила щей вітряк. Крім того вона заначає, що має можливість доставляти додаткові сонячні панелі, що отримати більше ененргії.

Для того, щоб взагалі не потребувати газу в квартирі встановлений камін на дрова з водяним контуром. Нагріта таким чином вода надходить в підлогову і стінову систему опалення, яка функціонує або завдяки сонцю, або каміну.

Оксана Денис відзначає, що крім того перш за все для того, щоб взимку не переживати за платіжки потрібно максимально ліквідувати втрати тепла. 

Зараз львів’янка взагалі не використовує газу, більшість потреб забезпечує її джерела енергії, хоча зізнається, що ще частина побутових приладів під’єднані до звичайної електричної мережі. Проте вже найближчим часом вона планує забезпечувати усі потреби сама. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *