Українські інноватори створили нешкідливі для екології пакети

Європейський Союз планує вже найближчим часом відмовитись від використання поліетилену. Україна таких постанов не приймала, але саме в нас живуть винахідники, що придумали матеріал для упакування та пакетів, який не шкідливий довкіллю, повідомляє “Інвестор”.

Україна не залишається осторонь від світових екологічних проблем. Не зважаючи на слабке зацікавлення питаннями забрудненя держави наші науковці є відомі у всьому світі завдяки унікальним розробкам. Викладач і студенти з Сум створили біорозкладні пакети, які покликані вирішити проблему забруднення екології поліетиленом.

Поиск Поисковый запрос не задан. Показаны недавние элементы. Воспользуйтесь поиском или клавишами вверх/вниз, чтобы выбрать элемент. Чия земля? — Європейський суд з прав людини буде штрафувати Україну за продовження мораторію на продаж

Все буде ProZorro: українська платформа запустила новий сервіс

Сам проект був заснований  в 2018 році. Тоді його учасники, а це доцент кафедри технології харчування Сумського НАУ Дмитро Бідюк разом зі студентами Машею Корнієнко і Танею Ярмош взяли участь у конкурсі від МОН України. Як розповідає засновник Дмитро Бідюк:

“На той час проект називався” Смакотара “, оскільки ми пропонували лише термостійкі стаканчики для гарячих напоїв. Незабаром після участі в конкурсі придумали нову назву FoodBioPack. Я уявляв проект в Швеції і Данії, і необхідно було зрозумілу для Європи назву “.

Результат пошуку зображень за запитом "FoodBioPack Дмитро Бідюк"

Говорячи про свій продукт та винахід його творці зазначають, що ідея та сам продукт виникли спонтанно. Зокрема склад матеріалу є унікальним оскільки був вигаданий в процесі експериментів. 

Виробнича практика по-китайськи: студенти в нічні зміни працювали на виробництві Apple Watch

Проте, справжню славу та успіх  FoodBioPack отримав після перемоги на конкурсі стартапів University Startup World Cup в Данії. Чим український винахід вигідно відрізнявся від своїх конкурентів так тим, що не лише є нешкідливим для середовища, але й може бути використаним в їжу.

Пакети Foodbiopack в грунті розкладаються від 10 до 30 днів і нетоксичні. Вони зроблені з розплавленого полісахариду, а малюнки, нанесені на них, – з харчового барвника. Вони  витримують до 4 кг ваги, термо- і холодостійких, їх можна тримати в холодильнику або розігрівати в мікрохвильовці, використовувати при випіканні. Пакет також, можна запустити переробити в іншу тару, використовувати як добриво або корм для тварин.

Ще одним козирем українського винаходу є те, що його собівартість є нижчої ніж в закордонних аналогів. Саме тому команда розраховує, що може бути цікавою для  компаній, що виробляють упаковку і тару для харчових продуктів, і компаній, що використовують упаковку в своєму технологічному циклі: підприємства харчової промисловості, ресторани і кафе, супермаркети.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *