Тернополяни проти перевізників: як жителі міста протидіють завищеним тарифам

Підняття цін на громадський транспорт хвилею прокотилися по всій Україні. В Тернополі ж перевізники вирішили суттєво завищити ціну не надавши належної аргументації. Однак наразились на протидію громади міста. Поки, що не відомо чим закінчиться це протистояння, повідомляє “Інвестор”.

Літнє підняття цін на громадський транспорт викликало обурення в усій Україні, однак часто всі скарги обмежувались соцмережами. Проте зовсім по іншому ситуація розвивалася в Тернополі. Громаду не тільки обурили нічим не аргументовані ціни, але і спосіб у який вони проводились.

Українські інноватори створили нешкідливі для екології пакети

Зокрема, було проведені сумнівні громадські слухання які проводились в робочий час при чому в приміщенні КП “Тернопільміськелектротранс”. На яких очікувано було підтримано зростання цін. Таким чином у маршрутках квиток мав би коштувати 9 гривень, а в електротранспорті – 8 гривень.

Чия земля? — Європейський суд з прав людини буде штрафувати Україну за продовження мораторію на продаж

Спочатку жителі міста відповіли на це акцією “#пішки_на_роботу”. Таким чином, частина маршруток таки їздили напівпорожніми. А вже в неділю була організована акція протесту із перекриттям доріг. Міський голова міста Сергій Надал пішов на поступки і скасував рішення міськвиконкому. 

Надал під час пікету скасував рішення виконкому / Фото ternopil.te.ua

Все буде ProZorro: українська платформа запустила новий сервіс

Однак ситуація на цьому не завершилась і вже наступного дня перевізники не випустили транспорт на маршрути вимагаючи підняття тарифів.

У відповідь тернополяни в Фейсбуці організували флешмоб #підвезу. Водії, розміщували інформацію про те куди прямують та скількох готові підвезти. Були навіть випадки, що люди які їхали на таксі також підбирали інших людей. 

Виробнича практика по-китайськи: студенти в нічні зміни працювали на виробництві Apple Watch

Вже наступного дня в Фейсбуці було створено спеціальні групи – “Підвезу, Тернопіль!” (уже налічує понад 4,2 тисячі учасників) та “#підвезу або #підсяду – ТЕРНОПІЛЬ” (понад 1,3 тис. учасників).  Групи продовжують роботу навіть після того як 8 листопада маршрутки повернулись на рейси. 

Чим закінчиться протистояння поки, що залишається не відомим. Однак ця ситуація ілюструє, те, що міська влада не можке налагодити контакт з громадою, а також в першу чергу відстоює права не громадян, а перевізників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *