Все буде ProZorro: українська платформа запустила новий сервіс
Платформа державних закупівель ProZorro визнана одним із найефективніших інструментів, щоб попобороти сумнівні угоди. Проте українські корупціонери поступово навчились обходити систему. Спеціально для цього спеціалісти із її розробки анонсували нову функцію, котра має визначати потенційно підозрілі угоди повідомляє, “Інвестор”.
Напевне найефективнішим інструментом у боротьбі з корупцією в Україні стала система ProZorro. Крім того за її допомогою держава також почала економити. Згідно із інформацією за два роки роботи система державних закупівель заощадила бюджету понад 50 млрд грн.
Виробнича практика по-китайськи: студенти в нічні зміни працювали на виробництві Apple Watch
Однак разом із роботою сервісу до нього почали пристосовуватись корупціонери. Однак, платформа також не стоїть на місці і запускає систему ризик-менеджменту. Ця функція на платформі автоматично буде визначати підозрілі тендери і відправляти їх відразу на моніторинг Держаудитслужби.
Посилки, що не дають спокою: Уряд планує чергове обмеження
Як зазначає перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов:
“Кожна закупівля автоматично перевіряється за переліком критеріїв, результат підсумовується, коригується з урахуванням вартості закупівлі та передається до Державної аудиторську службу. Аудитори дивляться, задають питання через ProZorro. Якщо підтверджують порушення, то дають припис про усунення. Якщо замовник не усуває порушення, то аудитори проводять перевірку і за її результатами можуть передати справу до правоохоронних органів.”
За інформацією Нефьодова українська система є ункальною у світовій практиці. Україна стала першою де буде вестися такий моніторинг. Повідомляється, що впершу чергу будуть визначати не стільки процедурні порушення і помилки , а дійсно корупційні ризики.
Ціна авторського права: «Капітошка» продовжує заробляти для своєї авторки
Вже зараз система ризик-менеджменту буде аналізувати угоди за 35 різними індикаторами відповідно до досвіду і напрацювань, що вже наявні. Проте, розробники відзначають, що на цьому не зупиняться і кількість таких індикаторів буде зростати.