Негативна тенденція: Україна більше купує ніж продає

Попри оптимістичні рапорти чиновників про зростання експорту товарів з України в країни Європейського союзу в країні спостерігається понад мільярдна різниця між імпортом та експортом, повідомляє “Інвестор”.

Впродовж  січня-березня цього року в Україні спостерікається баланс зовнішньої торгівлі товарами та послугами зведено з дефіцитом на рівні 1,691 млрд. дол. Це на близько 25,4% вище дефіциту за січень-березень минулого року. в цей час у 2017 році дефіцит був на рівні 1,3 млрд. 

За даними Національного банку України дефіцит зовнішньої торгівлі товарами зріс у 1,3 раза – до 1,936 млрд. дол., а профіцит зовнішньої торгівлі послугами зріс у 2,3 раза – до 245 млн.

Варто зазначити, що зовнішньоторговельний баланс України за підсумками 2017 року зведено з дефіцитом у 2,625 млрд дол. проти 541,6 млн дол. профіциту за попередній рік. Національний банк України оприлюднив свої оцінки, згідно з якими баланс зовнішньої торгівлі товарами та послугами України в 2017 році зведено з дефіцитом на рівні 6,848 млрд дол., що на 25,2% більше дефіциту за 2016 рік.

Ці дані відображають вкрай негативну тенденцію. На фоні повільного зростання економіки, держава більше завозить товарів ніж продає сама, що не сприяє, ні стабільності національної валюти, ні покращенню купівельної спроможності населення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *