10 цукрових заводів не запуститься цього року – причини

Цього року в Україні не запуститься 10 заводів з виробництва цукру. Відповідно працюватиме лише 22 підприємства. Про це повідомила пресслужба Гнідавського цукрового заводу.

“Цьогоріч у нас дві проблеми — війна і ціна на енергоносії. В Європі газ коштує вже понад 2 тис. дол. Якби Гнідавський цукровий завод працював тільки на газу, то щодоби ми повинні віддати мінімум 400 т цукру тільки на газ, при тому, що завод буде виробляти 600-700 т за добу, а ще потрібно розрахуватись з господарствами-бурякоздавачами, платити заробітну плату людям, обслуговувати підприємство”, — каже заступник директора Гнідавського цукрового заводу Олександр Нікішин.

За його словами, ціна на комерційний газ, який пропонують підприємствам, є високою і кожна пачка цукру виготовлена на ньому – збиткова.


“Однак ми не опускаємо руки й ставимо перед собою амбітні цілі. По-перше, отримати від своїх підприємств-бурякоздавачів сировину та переробити її. А друге важливе завдання — це зберегти виробничий колектив, бо закриття заводу на один сезон потягне за собою і псування обладнання, а відповідно і більш тяжкі наслідки для підприємства”, — наголошує Олександр Нікішин.