“Ми знали, звісно, що проблема корупції серйозна. Що нас справді вразило, так це розмір європейських компаній, які були частиною цієї торгівлі”.
Таким чином відповідно до даних організації найбільше нелегальної української деревини купує Egger – другий у світі за обсягами виробник дерев’яних панелей, та її два найближчі конкуренти — Kronospan і Swiss-Krono.
Що світ купує в Україні: топ товарів
До брудної торгівлі також, причетна польська целюлозна фабрика, яка є частиною найбільшої в світі паперової корпорації International Paper. Також, крім названих в торгівлі бере участь дочірня компанія австрійського лісопильного гіганта Holzindustrie Schweighofer, що географічно розташовується неподалік кордону з Україною. Всі ці компанії були помічені закупках пиломатеріалів з України.
Ще дві компанії з Чехії взагалі займались купівлею забороненого до вивозу лісу кругляку. Це – чеську корпорацію Mondi (виготовляє паперову упаковку) та виробника віскозного волокна компанію Lenzing.
За словами Лоусона:
“Я вже раніше проводив розслідування незаконної вирубки лісів і торгівлі незаконною деревиною у багатьох країнах світу. Єдине, що справді вирізняє Україну, – це масштаби, розміри компаній, які купують ліс у Європі. Це компанії-мільярдери, і саме це справді дивує й одразу привертає увагу”.
Проте, в британській організації зауважують, що впершу чергу їхнє розслідування стосується не стільки України, скільки ЄС. Адже вони також порушують законодавство щодо чистоти походження сировини.