“Не монополіст”: Антимонопольний комітет не розглядатиме справу проти Ахметова

Український антимонопольний комітет (АМКУ) заявив, що на ринку електроенергії не має ознак монополії. Таким чином була закрита справа проти компанії Рината Ахметова ДТЕК. От тільки кінцеві споживачі не відчувають якоїсь конкуренції, а сплачують фіксовану ціну від обленерго, які значною мірою, також мають відношення до компаній найбагатшої людини України, повідомляє “Інвестор”.

В 2015 році в Україні відбулась знакова подія вперше держава вирішила втрутитись в енергетичну імперію Рината Ахметова. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) звернулася до Антимонопольного комітету України з вимогою розслідувати ознаки монопольного (домінуючого) становища групи ДТЕК (“ДТЕК Західенерго”, “ДПЕК Дніпроенерго”, “ДТЕК Східенерго”) на ринку генерації електроенергії.

Остаточно справа закінчилась у цьому місяці. Однак, сенсації не сталось. Попри те, що справа длосить довго затягувалась і дехто вважав, що вона просто замнеться, рішення все ж винесли. ВІдповідно до якого компанії Ахметова не вважають монополістом.

Антимонопольний комітет України встановив, що ринкова частка холдингу ДТЕК у виробництві електроенергії не перевищує 26%. Це більш ніж удвічі менше, ніж ринкова частка державного підприємства НАЕК “Енергоатом”, який виробляє 57% електричної енергії.

Так у нас складається цікава ситуація, що хоч у нас не має монополії на ринку, однак не має також і вибору в користувачів де купувати електрику, що не може не бути на руку компаніям ДТЕК та їхньому власнику.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *