В Україні оновлять правила нарахування мінімальної зарплати: для кого збільшаться доходи

Кабмін погодив постанову Верховної Ради внести зміни до законів про оплату праці. Зокрема, планують оновити правила нарахування мінімальної заробітної плати.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Зміни стосуватимуться закону про оплату праці на окремих видах робіт. Працю оплачуватимуть у підвищеному розмірі для людей, які працюють в небезпечних та шкідливих умовах, а також для тих, що мають емоційно-нервове та інтелектуальне навантаження.

Законопроєкт встановлює, що працедавець не може зменшувати розмір заробітної плати. Документ набуде чинності з 1 січня 2022 року.

Читайте також: Експерт спрогнозував, як експорт зерна може вплинути на курс гривні

Як визначатимуть “мінімалку”

Документ також вказує, які складові входитимуть до мінімальної заробітної плати. На розмір “мінімалки” впливатимуть потреби працівників та їхніх сімей, загальний рівень середньої заробітної плати загалом по Україні.

Крім того, враховуватимуть розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб та прогнозний індекс споживчих цін на період, на який уряд встановлює розмір мінімальної заробітної плати. До уваги візьмуть і рівень зайнятості, продуктивності праці, збалансованості та обґрунтованості державного бюджету та рівень податків, обов’язкових зборів і внесків.

До розміру мінімальної плати не входитимуть такі складові:

  • доплати за суміщення професій, виконування обов’язків іншого працівника;
  • підвищення оплати у нічний час, відрядження;
  • оплату роботи в понаднормовий час, у вихідні, святкові та неробочі дні;
  • премії до святкових та ювілейних дат;
  • суми індексації заробітної плати;
  • суми компенсації втрати частини доходів у зв’язку з порушенням термінів виплати заробітної плати.

Джерело