Вчені винайшли унікальний “гнучкий метал”

Нещодавно вченим з Сінгапуру вдалося створити “складний метал”, який буквально можна “згорнути в гармошку”. І він при цьому не втратить своїх властивостей.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

На сьогоднішній день м’яких роботів роблять найчастіше з складених в кілька разів листів пластику або паперу. А датчики, плати, акумулятори та електропроводку кріплять до поверхні роботів, що робить їх більш громіздкими, важкими і при цьому менш гнучкими.

Всесвітній банк назвав топ країн, де найлегше вести бізнес

Однак, як передає видання New Atlas, вчені з Національного університету Сінгапуру розробили новий матеріал, який за властивостями дуже сильно нагадує метал (і навіть частково ним є), але ось за будовою цей матеріал влаштований досить незвично.

В основі цього “майже металу” лежить, як не дивно, звичайний папір. Для початку цей папір складається по-типу гармошки, а потім її поміщають в оксид графену, де папір покривається тонким шаром цього самого графена. Потім отриманий матеріал занурюється в розчин іонів платини (золото або срібло також можуть бути використані для цих цілей). На наступному етапі матеріал обпалюється в полум’я, отриманому при згорянні газоподібного аргону при температурі 800 градусів за Цельсієм, а в фіналі відбувається ще один випал, але в полум’ї згорає кисень при температурі в 500 градусів Цельсія.

В результаті цей процес дозволяє отримати матеріал, що складається на 70% з металу (в даному випадку з платини) і на 30% з аморфного вуглецю. Для стабілізації матеріалу, його просочують розчином еластомеру. Виходить еластичний матеріал, товщина якого становить всього 90 мікрометрів. Важить він наполовину менше паперу, але, на відміну від останньої, відмінно проводить електрику.

Дослідники розповіли, в яких країнах світу найшвидший інтернет?

Сам же матеріал може витримати 5 хвилин при температурі 800 градусів, перш, ніж почне плавитися і руйнуватися. Більш низькі температури йому практично не страшні. Такі властивості дозволяють створювати з нього роботів для роботи в небезпечних умовах, в яких будь-яка інша техніка просто не витримає. Експерименти показали, що новий матеріал здатний відгукуватися на механічне натяг, що робить його придатним для створення сенсорів. Це також може привести до розробки “вбудованих в метал” датчиків тиску і розтягування.

Більш того, нова речовина, можна сказати, є і антеною, здатною передавати інформацію на такі ж антени, створені з тієї ж речовини. А значить, такі роботи зможуть спілкуватися один з одним по бездротовому зв’язку.

В даний час вчені шукають способи заміни платини на менш дорогі метали, такі як мідь. Варто зауважити, що у нової речовини є потенціал до накопичення енергії. А значить його можна використовувати і в якості акумулятора. Але це вченим ще належить перевірити на практиці.

Читайте також: Яким буде курс валют в грудні: прогноз аналітика

Хочете отримувати найважливіші новини одразу в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram канал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *