Частина українців зможе вийти на пенсію достроково: кому пощастить і що потрібно знати

В Україні традиційну щорічну індексацію пенсій проведуть 1 березня.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Деталі: Громадяни України мають повне право достроково оформити пенсію. Однак зробити це можна лише в тому випадку, якщо житель країни був звільнений напередодні досягнення пенсійного віку (58.5 років і старше).

Що запропонували:

  • Українська влада пропонує вийти на пенсію тим, у кого є необхідний стаж (у 2021 році – 28 років).
  • Також на пенсію мають право вийти багатодітні матері, які мають дітей з наявністю рідкісних захворювань, але для цього також потрібно досягти 50-річчя.
  • Таке право закріплено і за чоловіком, але йому необхідно допрацювати до 55-річчя.

В Україні традиційну щорічну індексацію пенсій проведуть 1 березня 2021 року. Примітно, що на стипендії дітям-сиротам буде встановлено підвищення на рівні 150% прожиткового мінімуму. Загальний розмір пенсії буде на рівні трьох тисяч гривень.

Нововведення не торкнуться:

  • В країні також на 11% збираються підвищити розрахунковий розмір середньої заробітної плати за три роки, на підставі якої вважається пенсія.
  • При цьому влада може підвищити тільки розрахунковий розмір, це означає, що в ньому не будуть враховувати надбавки за зверхстаж і доплати для окремих категорій.

Нововведення не стосується тих громадян України, хто за формулою заробив на пенсію, розмір якої менше ніж 11% від мінімальної, та тих, хто отримує максимальну пенсію. 

Джерело: сайт Главком

Читайте також: Власникам iPhone дозволили розплачуватися біткоїнами

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: